TYP: a1

Zapraszamy na Flis na Przemszy

czwartek, 2 czerwca 2016
Redakcja/MF
Zapraszamy Was na wydarzenie pn. „Flis na Przemszy”. Flis jest organizowany z okazji 85 rocznicy wodowania na Przemszy statku "Katowice" oraz poświęcony pamięci Andrzeja Sapoka i wszystkich, którzy pływali po Przemszy i Wiśle.

 


To wydarzenie jest ważne zarówno dla wszystkich środowisk „wodniackich” i pracujących nad tym, aby polskie rzeki żyły i można było po nich pływać – a ideą przyświecającą organizatorom jest pokazanie, że rzeką Przemszą da się pływać.

Ramowy program:
9:00 uroczyste rozpoczęcie na Trójkącie Trzech Cesarzy (Sosnowiec/Mysłowice),
10:00 rozpoczęcie flisu,
ok. godziny 15:30-16:00 wodowanie w miejscowości Bobrek koło kapliczki w międzywalu (3.5 km rzeki Wisły),
16:30 dla wszystkich chętnych flisacka msza św. przy kapliczce, później ognisko, kiełbasa itp przy Domu Ludowym w Bobrku. Mogą pojawić się również inne atrakcje.

Spływ przygotowany będzie w pełni profesjonalnie. Prowadzić go i pilotować będą członkowie grupy „Kajaki na Skawie”, a pomoc oferują strażaków z OSP wraz ze specjalną łodzią ratunkową oraz na brzegach w celu pomocy w trakcie przenoszenia kajaków i innych łodzi przez miejsca szczególnie niebezpieczne.Istnieje możliwość wypożyczenia kajaków. Będzie możliwość pozostawienia samochodów w miejscu wodowania (Bobrek k. Oświęcimia, koło Domu Ludowego ul. Nadwiślańska) i dojechania na miejsce startu podstawionym autobusem.
Zapisy na flis przyjmowane są do 20.06.2016r poprzez mail flis.lipiec@gmail.com, pod nr 503 906 394 oraz w MOKSiR Chełmek (33) 846 12 96.
Inicjatorami wydarzenia są Monika i Jacek Paris z Mysłowic, Klaster Górnej Wisły, ogólnopolski program POLSKA 3.0. MOKSiR Chełmek oraz grupa „Kajaki na Skawie”.
Tagi: Flis, Przemsza, kajaki
TYP: a3
0 0
Komentarze