TYP: a1

Dzień Otwarty Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

piątek, 10 czerwca 2016
Redakcja/MF
Mieszkańców Gdyni i turystów zapraszamy w sobotę do zwiedzania Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Wśród atrakcji m.in. zwiedzanie małej floty oraz jednego z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka.

Bałtycki Terminal Kontenerowy
By Ssawka - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1086516

Zwiedzanie terminalu to atrakcja dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak działa port. Mała flota i jeden z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka powinien zainteresować nie tylko pasjonatów transportu morskiego i logistyki. Oprócz zwiedzania będzie można wziąć udział w rejsie po porcie statkiem wycieczkowym i obejrzeć pokazy Portowej Straży Pożarnej.

Szereg atrakcji przygotowano także dla dzieci – będą animacje, dmuchane zabawki o tematyce morskiej, konkursy, możliwość obejrzenia z bliska sprzętu przeładunkowego.

Fani fotografii będą mogli w celu zrobienia zdjęć wejść na dach jednego z budynków. Warto wypatrywać także celników, którzy zaproszą do swojego mini laboratorium oraz pokażą najciekawsze ze skonfiskowanych rzeczy. W planach także pokazy psów tropiących.

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni będzie otwarty dla zwiedzających w sobotę, 11 czerwca w godzinach od 9 do 14. Dla kierowców przygotowano darmowy parking, można także skorzystać z bezpłatnego autobusu 4F, który kursować będzie z przystanków na Skwerze Kościuszki (przystanek Park Rady Europy). Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.
Tagi: Bałtycki Terminal Kontenerowy, przeładunek, Gdynia,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911