TYP: a1

Dzień Otwarty Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

piątek, 10 czerwca 2016
Redakcja/MF
Mieszkańców Gdyni i turystów zapraszamy w sobotę do zwiedzania Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Wśród atrakcji m.in. zwiedzanie małej floty oraz jednego z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka.

Bałtycki Terminal Kontenerowy
By Ssawka - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1086516

Zwiedzanie terminalu to atrakcja dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak działa port. Mała flota i jeden z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka powinien zainteresować nie tylko pasjonatów transportu morskiego i logistyki. Oprócz zwiedzania będzie można wziąć udział w rejsie po porcie statkiem wycieczkowym i obejrzeć pokazy Portowej Straży Pożarnej.

Szereg atrakcji przygotowano także dla dzieci – będą animacje, dmuchane zabawki o tematyce morskiej, konkursy, możliwość obejrzenia z bliska sprzętu przeładunkowego.

Fani fotografii będą mogli w celu zrobienia zdjęć wejść na dach jednego z budynków. Warto wypatrywać także celników, którzy zaproszą do swojego mini laboratorium oraz pokażą najciekawsze ze skonfiskowanych rzeczy. W planach także pokazy psów tropiących.

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni będzie otwarty dla zwiedzających w sobotę, 11 czerwca w godzinach od 9 do 14. Dla kierowców przygotowano darmowy parking, można także skorzystać z bezpłatnego autobusu 4F, który kursować będzie z przystanków na Skwerze Kościuszki (przystanek Park Rady Europy). Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.
Tagi: Bałtycki Terminal Kontenerowy, przeładunek, Gdynia,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809