TYP: a1

Dzień Otwarty Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

piątek, 10 czerwca 2016
Redakcja/MF
Mieszkańców Gdyni i turystów zapraszamy w sobotę do zwiedzania Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Wśród atrakcji m.in. zwiedzanie małej floty oraz jednego z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka.

Bałtycki Terminal Kontenerowy
By Ssawka - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1086516

Zwiedzanie terminalu to atrakcja dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak działa port. Mała flota i jeden z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka powinien zainteresować nie tylko pasjonatów transportu morskiego i logistyki. Oprócz zwiedzania będzie można wziąć udział w rejsie po porcie statkiem wycieczkowym i obejrzeć pokazy Portowej Straży Pożarnej.

Szereg atrakcji przygotowano także dla dzieci – będą animacje, dmuchane zabawki o tematyce morskiej, konkursy, możliwość obejrzenia z bliska sprzętu przeładunkowego.

Fani fotografii będą mogli w celu zrobienia zdjęć wejść na dach jednego z budynków. Warto wypatrywać także celników, którzy zaproszą do swojego mini laboratorium oraz pokażą najciekawsze ze skonfiskowanych rzeczy. W planach także pokazy psów tropiących.

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni będzie otwarty dla zwiedzających w sobotę, 11 czerwca w godzinach od 9 do 14. Dla kierowców przygotowano darmowy parking, można także skorzystać z bezpłatnego autobusu 4F, który kursować będzie z przystanków na Skwerze Kościuszki (przystanek Park Rady Europy). Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.
Tagi: Bałtycki Terminal Kontenerowy, przeładunek, Gdynia,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939