TYP: a1

Dzień Otwarty Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

piątek, 10 czerwca 2016
Redakcja/MF
Mieszkańców Gdyni i turystów zapraszamy w sobotę do zwiedzania Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego. Wśród atrakcji m.in. zwiedzanie małej floty oraz jednego z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka.

Bałtycki Terminal Kontenerowy
By Ssawka - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1086516

Zwiedzanie terminalu to atrakcja dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak działa port. Mała flota i jeden z największych bałtyckich kutrów połowowych Orka powinien zainteresować nie tylko pasjonatów transportu morskiego i logistyki. Oprócz zwiedzania będzie można wziąć udział w rejsie po porcie statkiem wycieczkowym i obejrzeć pokazy Portowej Straży Pożarnej.

Szereg atrakcji przygotowano także dla dzieci – będą animacje, dmuchane zabawki o tematyce morskiej, konkursy, możliwość obejrzenia z bliska sprzętu przeładunkowego.

Fani fotografii będą mogli w celu zrobienia zdjęć wejść na dach jednego z budynków. Warto wypatrywać także celników, którzy zaproszą do swojego mini laboratorium oraz pokażą najciekawsze ze skonfiskowanych rzeczy. W planach także pokazy psów tropiących.

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni będzie otwarty dla zwiedzających w sobotę, 11 czerwca w godzinach od 9 do 14. Dla kierowców przygotowano darmowy parking, można także skorzystać z bezpłatnego autobusu 4F, który kursować będzie z przystanków na Skwerze Kościuszki (przystanek Park Rady Europy). Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.
Tagi: Bałtycki Terminal Kontenerowy, przeładunek, Gdynia,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982