TYP: a1

Trzecia edycja regat o Puchar Korsarza już w najbliższą sobotę

czwartek, 7 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
9 sierpnia na wodach Zatoki Gdańskiej odbędzie się trzecia edycja regat o Puchar Korsarza. Regaty odbędą się na trasie Gdańsk Brzeźno - Gdynia - Hel - Gdańsk Brzeźno. Linia startu oraz meta znajdować się będą w okolicach molo w Brzeźnie. Start zaplanowany jest na godzinę 11.00. Zapraszamy sympatyków żeglarstwa do kibicowania!


Przechodnia nagroda główna w regatach o Puchar Korsarza. Fot. Tadeusz Lademann

Regaty o Puchar Korsarza swoją nazwą nawiązują do najstarszego (1934r.), wciąż użytkowanego, polskiego jachtu "Korsarz", który w 1936 roku wygrał pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitko regaty przedolimpijskie w Kilonii. Był to największy sukces przedwojennego polskiego żeglarstwa regatowego. Przechodnią nagrodą w regatach jest ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig. Zwycięzcą pierwszej edycji regat o Puchar Korsarza w 2012 został Sergey Pavlenko na jachcie „Blagodarnost 2”, a drugiej edycji Jerzy Jankowski na jachcie „Eljacht”.

Regaty o Puchar Korsarza rozgrywane są w klasach KWR oraz Open. Liczone są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Zapisy do regat przyjmowane są w piątek 8 sierpnia w godzinach 16.00 - 20.00 w siedzibie Polskiego Klubu Morskiego w Baszcie Łabędź na Targu Rybnym w Gdańsku. Ceremonia zakończenie regat odbędzie się w sobotę 9 sierpnia o godz. 18.00 w Twierdzy Wisłoujście.

Zawiadomienie o regatach znajduje się na stronie: www.pkm.gda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922