TYP: a1

Trzecia edycja regat o Puchar Korsarza już w najbliższą sobotę

czwartek, 7 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
9 sierpnia na wodach Zatoki Gdańskiej odbędzie się trzecia edycja regat o Puchar Korsarza. Regaty odbędą się na trasie Gdańsk Brzeźno - Gdynia - Hel - Gdańsk Brzeźno. Linia startu oraz meta znajdować się będą w okolicach molo w Brzeźnie. Start zaplanowany jest na godzinę 11.00. Zapraszamy sympatyków żeglarstwa do kibicowania!


Przechodnia nagroda główna w regatach o Puchar Korsarza. Fot. Tadeusz Lademann

Regaty o Puchar Korsarza swoją nazwą nawiązują do najstarszego (1934r.), wciąż użytkowanego, polskiego jachtu "Korsarz", który w 1936 roku wygrał pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitko regaty przedolimpijskie w Kilonii. Był to największy sukces przedwojennego polskiego żeglarstwa regatowego. Przechodnią nagrodą w regatach jest ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig. Zwycięzcą pierwszej edycji regat o Puchar Korsarza w 2012 został Sergey Pavlenko na jachcie „Blagodarnost 2”, a drugiej edycji Jerzy Jankowski na jachcie „Eljacht”.

Regaty o Puchar Korsarza rozgrywane są w klasach KWR oraz Open. Liczone są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Zapisy do regat przyjmowane są w piątek 8 sierpnia w godzinach 16.00 - 20.00 w siedzibie Polskiego Klubu Morskiego w Baszcie Łabędź na Targu Rybnym w Gdańsku. Ceremonia zakończenie regat odbędzie się w sobotę 9 sierpnia o godz. 18.00 w Twierdzy Wisłoujście.

Zawiadomienie o regatach znajduje się na stronie: www.pkm.gda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942