TYP: a1

Dziwnów najlepszym organizatorem MŚ 2014 w historii klas Laser

wtorek, 13 stycznia 2015
Informacja prasowa
Dziwnów był w 2014 roku organizatorem Mistrzostw Świata Mężczyzn i Juniorów w Klasie Laser Radial, które to zostały wybrane największym w tej klasie wydarzeniem minionego roku. Właśnie w sobotę 10 bm. w Warszawie odbyła się Gala Żeglarska Klasy Laser, podczas której Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak – jeden z głównych gości Gali - usłyszał dużo ciepłych słów i gratulacji ze strony żeglarzy, trenerów i rodzin uczestników regat.

Dziwnów

Prezydent Klasy Laser Piotr Wetmański potwierdził, że na światowym podsumowaniu Klasy Laser stwierdzono, że Mistrzostwa Świata w Dziwnowie 2014 były najlepiej zorganizowanym mistrzostwami w historii tej klasy! Warto dodać, że w lipcu 2015 roku Dziwnów będzie gościł żeglarzy z całej Europy, podczas Pucharu Europy w klasie Laser. Już teraz wpływa wiele zapytań o możliwość organizacji treningów i obozów na terenie Gminy Dziwnów. Brawa dla żeglarskiego Dziwnowa!

Źródło www.dziwnow.pl
Tagi: Dziwnów, laser
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629