TYP: a1

Dziwnów najlepszym organizatorem MŚ 2014 w historii klas Laser

wtorek, 13 stycznia 2015
Informacja prasowa
Dziwnów był w 2014 roku organizatorem Mistrzostw Świata Mężczyzn i Juniorów w Klasie Laser Radial, które to zostały wybrane największym w tej klasie wydarzeniem minionego roku. Właśnie w sobotę 10 bm. w Warszawie odbyła się Gala Żeglarska Klasy Laser, podczas której Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak – jeden z głównych gości Gali - usłyszał dużo ciepłych słów i gratulacji ze strony żeglarzy, trenerów i rodzin uczestników regat.

Dziwnów

Prezydent Klasy Laser Piotr Wetmański potwierdził, że na światowym podsumowaniu Klasy Laser stwierdzono, że Mistrzostwa Świata w Dziwnowie 2014 były najlepiej zorganizowanym mistrzostwami w historii tej klasy! Warto dodać, że w lipcu 2015 roku Dziwnów będzie gościł żeglarzy z całej Europy, podczas Pucharu Europy w klasie Laser. Już teraz wpływa wiele zapytań o możliwość organizacji treningów i obozów na terenie Gminy Dziwnów. Brawa dla żeglarskiego Dziwnowa!

Źródło www.dziwnow.pl
Tagi: Dziwnów, laser
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871