HOME/Czytelnia/Imprezy/
Dziwnów najlepszym organizatorem MŚ 2014 w historii klas Laser
TYP: a1
Dziwnów najlepszym organizatorem MŚ 2014 w historii klas Laser
wtorek, 13 stycznia 2015
Informacja prasowa
Dziwnów był w 2014 roku organizatorem Mistrzostw Świata Mężczyzn i Juniorów w Klasie Laser Radial, które to zostały wybrane największym w tej klasie wydarzeniem minionego roku. Właśnie w sobotę 10 bm. w Warszawie odbyła się Gala Żeglarska Klasy Laser, podczas której Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak – jeden z głównych gości Gali - usłyszał dużo ciepłych słów i gratulacji ze strony żeglarzy, trenerów i rodzin uczestników regat.
Prezydent Klasy Laser Piotr Wetmański potwierdził, że na światowym podsumowaniu Klasy Laser stwierdzono, że Mistrzostwa Świata w Dziwnowie 2014 były najlepiej zorganizowanym mistrzostwami w historii tej klasy! Warto dodać, że w lipcu 2015 roku Dziwnów będzie gościł żeglarzy z całej Europy, podczas Pucharu Europy w klasie Laser. Już teraz wpływa wiele zapytań o możliwość organizacji treningów i obozów na terenie Gminy Dziwnów. Brawa dla żeglarskiego Dziwnowa!
Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.