TYP: a1

Dziwnów najlepszym organizatorem MŚ 2014 w historii klas Laser

wtorek, 13 stycznia 2015
Informacja prasowa
Dziwnów był w 2014 roku organizatorem Mistrzostw Świata Mężczyzn i Juniorów w Klasie Laser Radial, które to zostały wybrane największym w tej klasie wydarzeniem minionego roku. Właśnie w sobotę 10 bm. w Warszawie odbyła się Gala Żeglarska Klasy Laser, podczas której Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak – jeden z głównych gości Gali - usłyszał dużo ciepłych słów i gratulacji ze strony żeglarzy, trenerów i rodzin uczestników regat.

Dziwnów

Prezydent Klasy Laser Piotr Wetmański potwierdził, że na światowym podsumowaniu Klasy Laser stwierdzono, że Mistrzostwa Świata w Dziwnowie 2014 były najlepiej zorganizowanym mistrzostwami w historii tej klasy! Warto dodać, że w lipcu 2015 roku Dziwnów będzie gościł żeglarzy z całej Europy, podczas Pucharu Europy w klasie Laser. Już teraz wpływa wiele zapytań o możliwość organizacji treningów i obozów na terenie Gminy Dziwnów. Brawa dla żeglarskiego Dziwnowa!

Źródło www.dziwnow.pl
Tagi: Dziwnów, laser
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 March

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893