TYP: a1

Zakończenie regat Unity Line i Pucharu "Poloneza" w Szczecinie

środa, 25 sierpnia 2010
Weronika Morys
IX Regaty Unity LineJuż w najbliższą sobotę, 28 sierpnia od godz. 17.00 w JK AZS w Szczecinie odbędzie się uroczyste zakończenie regat Unity Line i Pucharu “Poloneza”. Medale wręczy zwycięzcom Mateusz Kusznierewicz. W dniu zakończenia regat planowane jest także spotkanie członków Klubu Żeglarzy Samotników.

X Regaty Unity Line odbywały się od 13 do 15 sierpnia 2010. Były to najliczniej obsadzone regaty w tej części Bałtyku - wzięło w nich udział aż 393 żeglarzy na 112 jachtach. W trakcie regat rozegrano 3 wyścigi. Pierwszy, na trasie Świnoujście – Kołobrzeg, wygrał jacht „Black Magic” dowodzony przez Danego Stoeckera. W drugim wyścigu, który odbył się na redzie portu Kołobrzeg, zwyciężył jacht „Bryza 33” dowodzony przez Tomasza Piaseckiego. W trzecim wyścigu (Kołobrzeg - Świnoujście) ponownie triumfował jacht „Black Magic”. Tegoroczne regaty były okazją do integracji polsko-niemieckiej, ponieważ zgłosiły się do nich 23 jachty z Niemiec.

W czasie uroczystego zakończenia regat odbędzie się spotkanie członków Klubu Żeglarzy Samotników i przyjęcie do Klubu nowych członków. Mogą nimi zostać żeglarze, którzy przepłynęli 500 Mm. w morskim rejsie samotnym lub wzięli udział w morskich regatach samotników trwających minimum 24 godziny.

Bałtyckie Regaty Żeglarzy Samotnych o puchar Poloneza zostały rozegrane pierwszy raz od 1983 roku. Inicjatorami samotnych wyścigów na Bałtyku byli kapitanowie Jerzy Siudy i Kazimierz „Kuba” Jaworski, którzy w 1973 roku urządzili regaty Świnoujście – Bornholm – Świnoujście. Tegoroczny wyścig odbył się na tradycyjnej trasie od 17 do 19 sierpnia 2010 roku. Historyczny Puchar „Poloneza” zdobył kapitan Krzysztof Krygier na jachcie „Bluefin”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999