TYP: a1

Wychowanie przez żeglowanie

poniedziałek, 27 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
„Kruzenshtern” – to kolejny film, który będzie można zobaczyć w „Kinie pod żaglami” w Pucku. Na seans zapraszamy w najbliższą środę - 29 października.

Kruzenshtern

Polska ekipa filmowa towarzyszy uczniom rosyjskiej Bałtyckiej Akademii Rybołówstwa w ich pierwszym w życiu szkoleniowym rejsie na pokładzie słynnego rosyjskiego żaglowca „Kruzenshtern” płynącego z Kaliningradu na Wyspy Kanaryjskie i z powrotem. Opowieść o tym rejsie obejrzeć będzie można w filmie „Kruzenshtern” w „Kinie pod żaglami” w Pucku 29 października o godz. 18 w sali konferencyjnej MOKSiR przy ul. Żeglarzy 1 w Porcie Rybackim. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Podczas projekcji liczyć można na coś słodkiego i losowanie drobnych upominków wśród uczestników.

„Kino pod żaglami” to projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego w trakcie, którego pokazywane są najlepsze polskie i zagraniczne dokumentalne filmy żeglarskie i morskie. Pucką edycję akcji współfinansują władze tego miasta.

Na ostatnim spotkaniu, 5 listopada o godz. 18, będzie można zobaczyć film „Nieugięci”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940