TYP: a1

Wychowanie przez żeglowanie

poniedziałek, 27 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
„Kruzenshtern” – to kolejny film, który będzie można zobaczyć w „Kinie pod żaglami” w Pucku. Na seans zapraszamy w najbliższą środę - 29 października.

Kruzenshtern

Polska ekipa filmowa towarzyszy uczniom rosyjskiej Bałtyckiej Akademii Rybołówstwa w ich pierwszym w życiu szkoleniowym rejsie na pokładzie słynnego rosyjskiego żaglowca „Kruzenshtern” płynącego z Kaliningradu na Wyspy Kanaryjskie i z powrotem. Opowieść o tym rejsie obejrzeć będzie można w filmie „Kruzenshtern” w „Kinie pod żaglami” w Pucku 29 października o godz. 18 w sali konferencyjnej MOKSiR przy ul. Żeglarzy 1 w Porcie Rybackim. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Podczas projekcji liczyć można na coś słodkiego i losowanie drobnych upominków wśród uczestników.

„Kino pod żaglami” to projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego w trakcie, którego pokazywane są najlepsze polskie i zagraniczne dokumentalne filmy żeglarskie i morskie. Pucką edycję akcji współfinansują władze tego miasta.

Na ostatnim spotkaniu, 5 listopada o godz. 18, będzie można zobaczyć film „Nieugięci”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883