TYP: a1

"Polonus" na Święto Morza w Gdyni

poniedziałek, 23 czerwca 2014
Informacja prasowa
PolonusJacht „Polonus”, przed swoją wyprawą na Antarktydę śladami Ernesta Shackletona, przypłynie specjalnie do Gdyni na obchody Święta Morza. Zapraszamy na jego pokład!

W tym roku wypada 100-lecie słynnej wyprawy legendarnego brytyjskiego odkrywcy Ernesta Shackletona na statku „Endurance” na najdalsze Południe. Jego śladami wyruszy w sierpniu jacht „Polonus” z polską załogą pod dowództwem Piotra Mikołajewskiego.

Zanim to się jednak stanie jednostka zawinie do Gdyni na Święto Morza. Jacht zacumuje w marinie 24 czerwca (najbliższy wtorek), gdzie w godz. 11-18 będzie go mógł zwiedzić każdy chętny.

O godz. 11 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego, patrona ekspedycji, przy Skwerze Kościuszki w budynku YKP Gdynia odbędzie się konferencja prasowa poświęcona rejsowi.

Zaś o godz. 17, w tym samym miejscu w ramach cyklu „Kino pod żaglami”, zobaczyć będzie można film „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona”. To pełnometrażowy dokument opowiadający o wyprawie „Endurance”. Wstęp wolny! Seans połączony będzie ze spotkaniem z załogą „Polonusa”.

Więcej o rejsie przeczytać można na stronie: www.shackleton2014.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze