TYP: a1

"Szukając domu" w Kinie pod żaglami

poniedziałek, 13 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
„Szukając domu” – to kolejny film, który będzie można zobaczyć w „Kinie pod żaglami” w Pucku. Na seans zapraszamy w najbliższą środę - 15 października.

Szukając domu
Kadr z filmu

W 2007 roku pewien Australijczyk postanowił popłynąć z Europy do Australii jachtem. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie miał żadnego żeglarskiego doświadczenia. O jego szalonej podróży opowiada pełnometrażowy film dokumentalny „Szukając domu” zrealizowany dwa lata temu.

Ten niezwykły obraz obejrzeć będzie można w „Kinie pod żaglami w Pucku” w najbliższą środę 15 października o godz. 18 w sali konferencyjnej MOKSiR przy ul Żeglarzy 1 w Porcie Rybackim. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Podczas projekcji liczyć można na coś słodkiego i losowanie drobnych upominków wśród uczestników.

„Kino pod żaglami” to projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego w trakcie, którego pokazywane są najlepsze polskie i zagraniczne dokumentalne filmy żeglarskie i morskie. Pucką edycję akcji współfinansują władze tego miasta.

W trakcie kolejnych spotkań będzie można obejrzeć filmy: 22 października, godz. 18 - „Bersek w Antarktyce”, 29 października, godz. 18 - „Kruzenshtern”, 5 listopada, godz. 18 - „Nieugięci”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968