TYP: a1

Tytuł bojerowego Mistrza Świata i Europy Juniorów wraca do Polski

niedziela, 23 lutego 2014
Informacja prasowa
BojeryW dniach od 19 do 21 lutego w Rydze na Łotwie odbywały się bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów w klasach DN oraz ICE OPTIMIST. W ciężkich warunkach pogodowych – padający deszcz oraz słaby wiatr - doskonale zaprezentowali się nasi reprezentanci.

Na bardzo trudnym i wymagającym torze, po rozegraniu 7 wyścigów najlepszym zawodnikiem w klasie DN okazał się Jacek Stanisławski, na co dzień reprezentujący barwy LKS Charzykowy, 3. miejsce i najniższe miejsce na podium zdobył Konrad Żółtowski z MKŻ Mikołajki, a 5. był Jędrzej Wissuwa z WTW Warszawa. W klasie ICE OPTIMIST bardzo wysokie, 4. miejsce zajął Filip Graczyk z MOS SWW Iława, jako jedyny nawiązując walkę z koalicją Estończyków, których w pierwszej szóstce było aż 5!

Po zakończeniu regat Mistrzostw Świata i Europy rozegrano jeszcze Regaty o Puchar Europy. W klasie ICE OPTIMIST wygrał je Mateusz Michalak z MKŻ Mikołajki. W klasie DN Jacek Stanisławski był 2., a Jędrzej Wissuwa 4.

Ciężkie warunki pogodowe i stan toru były przyczynami wielu awarii sprzętu, ale żadnemu z zawodników nic się nie stało.

Już za tydzień ruszają najważniejsze regaty bojerowe w tym sezonie – Mistrzostwa Świata Seniorów. Organizatorem tej imprezy jest Flota Polska DN. Głównym planowanym miejscem rozgrywania Mistrzostw pozostaje Giżycko na Warmii i Mazurach, ale ostatecznie regaty będą rozgrywane w miejscu, gdzie będzie najlepszy i najbezpieczniejszy lód – być może nawet poza granicami Polski. Ostateczna decyzja o miejscu regat zostanie podjęta w połowie tygodnia.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 November

Zmarł Jerzy Maćkowiak, żeglarz, inżynier budowy okrętów oraz aktywny członek społeczności żeglarskiej.
poniedziałek, 13 listopada 2017
Mateusz Kusznierewicz odbiera nagrodę Żeglarz Roku ISAF, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w żeglarstwie.
sobota, 13 listopada 1999
Do Gdyni z kilkumiesięcznego rejsu na Kubę po udziale w Światowym Festiwalu Młodzieży w Hawanie wraca "Zawisza Czarny" pod dowództwem Janusza Zbierajewskiego. W rejsie przebyto 18 300 Mm, odwiedzono 50 portów w 10 krajach.
poniedziałek, 13 listopada 1978
W Sagres umiera Henryk Żeglarz.
piątek, 13 listopada 1460