TYP: a1

Tytuł bojerowego Mistrza Świata i Europy Juniorów wraca do Polski

niedziela, 23 lutego 2014
Informacja prasowa
BojeryW dniach od 19 do 21 lutego w Rydze na Łotwie odbywały się bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów w klasach DN oraz ICE OPTIMIST. W ciężkich warunkach pogodowych – padający deszcz oraz słaby wiatr - doskonale zaprezentowali się nasi reprezentanci.

Na bardzo trudnym i wymagającym torze, po rozegraniu 7 wyścigów najlepszym zawodnikiem w klasie DN okazał się Jacek Stanisławski, na co dzień reprezentujący barwy LKS Charzykowy, 3. miejsce i najniższe miejsce na podium zdobył Konrad Żółtowski z MKŻ Mikołajki, a 5. był Jędrzej Wissuwa z WTW Warszawa. W klasie ICE OPTIMIST bardzo wysokie, 4. miejsce zajął Filip Graczyk z MOS SWW Iława, jako jedyny nawiązując walkę z koalicją Estończyków, których w pierwszej szóstce było aż 5!

Po zakończeniu regat Mistrzostw Świata i Europy rozegrano jeszcze Regaty o Puchar Europy. W klasie ICE OPTIMIST wygrał je Mateusz Michalak z MKŻ Mikołajki. W klasie DN Jacek Stanisławski był 2., a Jędrzej Wissuwa 4.

Ciężkie warunki pogodowe i stan toru były przyczynami wielu awarii sprzętu, ale żadnemu z zawodników nic się nie stało.

Już za tydzień ruszają najważniejsze regaty bojerowe w tym sezonie – Mistrzostwa Świata Seniorów. Organizatorem tej imprezy jest Flota Polska DN. Głównym planowanym miejscem rozgrywania Mistrzostw pozostaje Giżycko na Warmii i Mazurach, ale ostatecznie regaty będą rozgrywane w miejscu, gdzie będzie najlepszy i najbezpieczniejszy lód – być może nawet poza granicami Polski. Ostateczna decyzja o miejscu regat zostanie podjęta w połowie tygodnia.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 kwietnia

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002