TYP: a1

Tytuł bojerowego Mistrza Świata i Europy Juniorów wraca do Polski

niedziela, 23 lutego 2014
Informacja prasowa
BojeryW dniach od 19 do 21 lutego w Rydze na Łotwie odbywały się bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów w klasach DN oraz ICE OPTIMIST. W ciężkich warunkach pogodowych – padający deszcz oraz słaby wiatr - doskonale zaprezentowali się nasi reprezentanci.

Na bardzo trudnym i wymagającym torze, po rozegraniu 7 wyścigów najlepszym zawodnikiem w klasie DN okazał się Jacek Stanisławski, na co dzień reprezentujący barwy LKS Charzykowy, 3. miejsce i najniższe miejsce na podium zdobył Konrad Żółtowski z MKŻ Mikołajki, a 5. był Jędrzej Wissuwa z WTW Warszawa. W klasie ICE OPTIMIST bardzo wysokie, 4. miejsce zajął Filip Graczyk z MOS SWW Iława, jako jedyny nawiązując walkę z koalicją Estończyków, których w pierwszej szóstce było aż 5!

Po zakończeniu regat Mistrzostw Świata i Europy rozegrano jeszcze Regaty o Puchar Europy. W klasie ICE OPTIMIST wygrał je Mateusz Michalak z MKŻ Mikołajki. W klasie DN Jacek Stanisławski był 2., a Jędrzej Wissuwa 4.

Ciężkie warunki pogodowe i stan toru były przyczynami wielu awarii sprzętu, ale żadnemu z zawodników nic się nie stało.

Już za tydzień ruszają najważniejsze regaty bojerowe w tym sezonie – Mistrzostwa Świata Seniorów. Organizatorem tej imprezy jest Flota Polska DN. Głównym planowanym miejscem rozgrywania Mistrzostw pozostaje Giżycko na Warmii i Mazurach, ale ostatecznie regaty będą rozgrywane w miejscu, gdzie będzie najlepszy i najbezpieczniejszy lód – być może nawet poza granicami Polski. Ostateczna decyzja o miejscu regat zostanie podjęta w połowie tygodnia.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924