TYP: a1

Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN przeniesione do Estonii

czwartek, 27 lutego 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Bojery
W dniu dzisiejszym zapadła ostateczna decyzja o miejscu rozgrywania najważniejszych regat bojerowych roku 2014 – Mistrzostw Świata i Europy w klasie DN.

Aura nie była łaskawa dla Floty Polskiej DN, która jako organizator regat planowała rozegranie ich na Warmii i Mazurach, w zawsze gościnnym dla żeglarzy Giżycku. Najlepszy lód mogący zapewnić flocie 200 ślizgów optymalne warunki do bezpiecznej rywalizacji przez cały tydzień regat jest w chwili obecnej w Estonii w pobliżu Haapsalu. Tam też w tej chwili kierują się wszyscy zawodnicy.

Polskę w mistrzostwach będzie reprezentowało około 30 żeglarzy lodowych. W Estonii nasi zawodnicy będą bronić tytułu Mistrza Świata – Tomasz Zakrzewski i vice Mistrza Świata – Robert Graczyk (obydwaj z klubu MKŻ Mikołajki). W gronie faworytów wymienia się także, zawsze mocnego, 7-krotnego Mistrza Świata w tej dyscyplinie, Karola Jabłońskiego z Bazy Mrągowo oraz aktualnego Mistrza Polski, Michała Burczyńskiego z AZS UWM Olsztyn.

Mistrzostwa będą rozgrywane w dniach od 1 do 8 marca. W sobotę, 1 marca planowane jest otwarcie mistrzostw, a już w niedzielę pierwsze wyścigi eliminacyjne.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 August

Zmarł jeden z najsłynniejszych żeglarzy naszych czasów Sir Francis Chichester; wsławił się m.in. samotnym rejsem dookoła świata bez zawijania do portów, zwycięstwem w I Transatlantyckich Regatach Samotnych Żeglarzy w 1960 r. oraz innymi samotnymi wyprawam
sobota, 26 sierpnia 1972