TYP: a1

Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN przeniesione do Estonii

czwartek, 27 lutego 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Bojery
W dniu dzisiejszym zapadła ostateczna decyzja o miejscu rozgrywania najważniejszych regat bojerowych roku 2014 – Mistrzostw Świata i Europy w klasie DN.

Aura nie była łaskawa dla Floty Polskiej DN, która jako organizator regat planowała rozegranie ich na Warmii i Mazurach, w zawsze gościnnym dla żeglarzy Giżycku. Najlepszy lód mogący zapewnić flocie 200 ślizgów optymalne warunki do bezpiecznej rywalizacji przez cały tydzień regat jest w chwili obecnej w Estonii w pobliżu Haapsalu. Tam też w tej chwili kierują się wszyscy zawodnicy.

Polskę w mistrzostwach będzie reprezentowało około 30 żeglarzy lodowych. W Estonii nasi zawodnicy będą bronić tytułu Mistrza Świata – Tomasz Zakrzewski i vice Mistrza Świata – Robert Graczyk (obydwaj z klubu MKŻ Mikołajki). W gronie faworytów wymienia się także, zawsze mocnego, 7-krotnego Mistrza Świata w tej dyscyplinie, Karola Jabłońskiego z Bazy Mrągowo oraz aktualnego Mistrza Polski, Michała Burczyńskiego z AZS UWM Olsztyn.

Mistrzostwa będą rozgrywane w dniach od 1 do 8 marca. W sobotę, 1 marca planowane jest otwarcie mistrzostw, a już w niedzielę pierwsze wyścigi eliminacyjne.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924