TYP: a1

Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN 2014 - zakończenie regat

poniedziałek, 17 lutego 2014
Informacja prasowa | Jerzy Henke
Zwycięzca Mistrzostw DN, Michał Burczyński, na finiszu ostatniego biegu
Zwycięzca Mistrzostw, Michał Burczyński, na finiszu ostatniego biegu

Trzeci regatowy dzień był również jak marzenie każdego bojerowca. Mimo dość pochmurnej pogody widoczność była dobra. Nocny deszcz nie pozostawił wody na lodzie, gdyż dość silny wiatr spowodował jej wyparowanie. Zostały rozegrane po cztery wyścigi w obu grupach.



Dzień zakończenia regat przyniósł duży sukces Michałowi Burczyńskiemu (AZS UWM Olsztyn). Michał zwyciężył w trzech z czterech rozegranych biegów i zdobył złoty medal mistrza Polski. Drugie miejsce zajął Estończyk Vaiko Voremaa, trzecie miejsce i srebrny medal Karol Jabłoński (KS Baza Mrągowo), czwarte miejsce i brązowy medal zdobył Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Medale są wręczane tylko Polakom i dlatego też Vaiko nie otrzymał medalu, ale bardzo ładną statuetkę.






W trakcie ceremonii zakończenia regat zostały też wręczone nagrody za osiągnięcia sportowe w sezonie 2012/2013. I tak:
  • za pierwsze miejsca w ogólnym rankingu seniorów otrzymali: pierwsze miejsce Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), drugie miejsce Karol Jabłoński (KS Baza Mrągowo) i trzecie miejsce Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn).
  • za pierwsze miejsca w rankingu Grand Prix: pierwsze miejsce Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), drugie miejsce Adam Baranowski (Polska Flota Bojerowa) i trzecie miejsce Łukasz Zakrzewski ( MKŻ Mikołajki).
Po raz pierwszy Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w czasie trzech dni. Był to bardzo udany eksperyment, gdyż w czasie trzydniowych regat można rozegrać wiele biegów, których wyniki lepiej oddają prawdziwy poziom zawodników.

Te mistrzostwa były też świetnym treningiem przed oczekującymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się za dwa tygodnie. Polska jest ich organizatorem, a jako miejsce rozegrania regat zostało wybrane Giżycko. Trzymajmy kciuki aby dzisiejszy, 30-to centymetrowy lód doczekał do początku marca.

Wyniki Mistrzostw.pdf

Jerzy Henke
Komandor
Polska Flota Bojerowa

Mistrzostwa klasy DN Mistrzostwa klasy DN
Mistrzostwa klasy DN Mistrzostwa klasy DN - medaliści

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932