TYP: a1

Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN 2014 - zakończenie regat

poniedziałek, 17 lutego 2014
Informacja prasowa | Jerzy Henke
Zwycięzca Mistrzostw DN, Michał Burczyński, na finiszu ostatniego biegu
Zwycięzca Mistrzostw, Michał Burczyński, na finiszu ostatniego biegu

Trzeci regatowy dzień był również jak marzenie każdego bojerowca. Mimo dość pochmurnej pogody widoczność była dobra. Nocny deszcz nie pozostawił wody na lodzie, gdyż dość silny wiatr spowodował jej wyparowanie. Zostały rozegrane po cztery wyścigi w obu grupach.Dzień zakończenia regat przyniósł duży sukces Michałowi Burczyńskiemu (AZS UWM Olsztyn). Michał zwyciężył w trzech z czterech rozegranych biegów i zdobył złoty medal mistrza Polski. Drugie miejsce zajął Estończyk Vaiko Voremaa, trzecie miejsce i srebrny medal Karol Jabłoński (KS Baza Mrągowo), czwarte miejsce i brązowy medal zdobył Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Medale są wręczane tylko Polakom i dlatego też Vaiko nie otrzymał medalu, ale bardzo ładną statuetkę.


W trakcie ceremonii zakończenia regat zostały też wręczone nagrody za osiągnięcia sportowe w sezonie 2012/2013. I tak:
  • za pierwsze miejsca w ogólnym rankingu seniorów otrzymali: pierwsze miejsce Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), drugie miejsce Karol Jabłoński (KS Baza Mrągowo) i trzecie miejsce Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn).
  • za pierwsze miejsca w rankingu Grand Prix: pierwsze miejsce Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), drugie miejsce Adam Baranowski (Polska Flota Bojerowa) i trzecie miejsce Łukasz Zakrzewski ( MKŻ Mikołajki).
Po raz pierwszy Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w czasie trzech dni. Był to bardzo udany eksperyment, gdyż w czasie trzydniowych regat można rozegrać wiele biegów, których wyniki lepiej oddają prawdziwy poziom zawodników.

Te mistrzostwa były też świetnym treningiem przed oczekującymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się za dwa tygodnie. Polska jest ich organizatorem, a jako miejsce rozegrania regat zostało wybrane Giżycko. Trzymajmy kciuki aby dzisiejszy, 30-to centymetrowy lód doczekał do początku marca.

Wyniki Mistrzostw.pdf

Jerzy Henke
Komandor
Polska Flota Bojerowa

Mistrzostwa klasy DN Mistrzostwa klasy DN
Mistrzostwa klasy DN Mistrzostwa klasy DN - medaliści

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949