TYP: a1

Timberland Nord CUP 2012 Gdańsk

środa, 13 czerwca 2012
Informacja prasowa
Najsilniejsze żeglarskie emocje w tym roku już na horyzoncie!

30 czerwca, za niespełna 3 tygodnie, rozpoczynamy przygodę pośród bałtyckich fal – Czas na regaty żeglarskie Timberland Nord CUP 2012, które są imprezą towarzyszącą zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk. W ciągu 9 dni pod pełnymi żaglami gwarantujemy dawkę współzawodnictwa i emocji, którymi obdarować moglibyśmy kijowski stadion podczas finału Euro. Każdego dnia wody Zatoki Gdańskiej będą mieszać się z potem zawodników rywalizujących na ponad 200 jachtach w łącznie 18 klasach!

Regaty otworzy wydarzenie o międzynarodowej randze - Pucharu Europy Wschodniej klasy Snipe. Równych ekscytacji dostarczą wyścigi o mistrzowskie tytuły klas Hobie 16, Hornet, Nautica 450 i 470. Zacięta rywalizacja międzynarodowej obsady wzburzy Bałtyk niczym erupcja podwodnego wulkanu, ale to dopiero początek zmagań obfitujących ujarzmianie żywiołu.

Baltic Sail Nord CUP 2011
Fot. Karolina Korneszczuk


W środku tygodnia wody przeszyje artyleria małego kalibru - deski windsurfingowe klasy Techno 293, które walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska (jednocześnie będą to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Nie dajcie się zwieść pozorom! Nie trzeba wielkiej łodzi dla wielkiego widowiska. Chwilę później, na Martwej Wiśle w Gdańsku – Górkach Zachodnich, studenci staną w szranki w formule match racing. Zwycięzca otrzyma nominację do reprezentowania Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata.

Żagloszał poniesienie każdego bez wyjątków podczas ostatniego weekendu Timberland Nord CUP 2012 - rywalizacja przeniesie się na cztery różne trasy regatowe, usytuowanych wzdłuż gdańskich plaż Stogi i Sobieszewo. Dni te uświetnią najlepsi polscy żeglarze na jachtach typu 505, Delphia 24, Omega, PPJK oraz różnych jachtach morskich. Nie zabraknie również zawodników z różnych

Baltic Sail Nord CUP 2011
Fot. Karolina Korneszczuk
zakątków globu, którzy zawalczą o Otwarte Mistrzostwo Polski w klasie Micro.

Zbigniew „Gutek” Gutkowski, ubiegłoroczny zwycięzca Baltic Sail Nations Cup w Rostocku (Niemcy), wystartuje w formule match racing na Martwej Wiśle. Dzięki jego sukcesowi za zachodnia granicą w 2011 roku, mamy przyjemność zorganizować regaty w Gdańsku oraz trzymać kciuki za ponowny sukces gdańskiej załogi. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem będzie jednak wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który odbędzie się już po raz trzeci. Amatorzy i zawodowcy, każdy chętny posiadacz jednostki napędzanej wiatrem, może wziąć udział w już trzeciej odsłonie tego współzawodnictwa. Na linii startu można spodziewać się zarówno jachtów jedno i wielokadłubowych, jak i desek z żaglem i latawcem. Trasa wyścigu przebiegnie wzdłuż plaż ze Stogów do Brzeźna, z główną boją zwrotną tuż pod molem w Brzeźnie. Wyścig rozgrywany będzie w wielu podkategoriach, ale najważniejsze trofeum regat otrzyma ten, kto pierwszy przetnie linię mety na Stogach.

Bądźcie z nami w dniach 30.6 – 8.7.2012 w Gdańsku lub śledźcie regaty na www.nordcup.pl.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492