TYP: a1

Nautica 450 oraz D-One na Otwartych Mistrzostwach Miasta Poznania

piątek, 22 czerwca 2012
Informacja prasowa
W ostatni weekend flota D-One i Nautica 450 gościła nad Jeziorem Kierskim w Poznaniu. O tym, że będą to słabo wiatrowe regaty mogliśmy się już przekonać podczas piątkowego treningu, kiedy wiatr często gasł i zmieniał kierunek.

Nie zraziło to jednak uczestników, którzy zjechali z różnych zakątków Polski. A było warto, zwłaszcza dla startujących w klasie D-One, która odbyła pierwsze regaty w Polsce! Na miejscu pojawiło się siedmiu uczestników, nie tylko z Poznania, ale i z Warszawy i Trójmiasta oraz ze Schwerinu (Niemcy). Pierwszy dzień regat obfitował w wiele zaskakujących zmian miejsc, co rokowało na ciekawy finał. I nie zawiedliśmy się. W odrobinę silniejszym niedzielnym wietrze, Michał Korneszczuk z Green-Up Sailing Team wygrał oba wyścigi, co nie wystarczyło jednak do wygranej z Eberhardem Biberitzem, który prowadził po pierwszym dniu. Natomiast Sebastian Zarzeczański wygrał pojedynek o trzecie miejsce z Pawłem Wałeckim.

Wyniki klasy Nautica 450 mogą sugerować, że był to „mecz do jednej bramki”. Nic bardziej mylnego! Od samego początku załoga Dorota Dajkowska/Przesmysław Piekałkiewicz wywierała presję na prowadzącym duecie Jakub Klimek/Marcin Mikulski. Nowa załoga w klasie Paweł Nawrocki/Michał Wilanowski niestrudzenie atakowała zgraną parę Jarosław Wróbel/Maciej Wilanowski. Nie obyło się też bez błędów, kiedy to w drugim wyścigu większość floty pomyliła trasę i w efekcie wycofała się po jego zakończeniu.

Najlepsze trzy miejsca w obu klasach po rozegraniu pięciu wyścigów:

D-One

Eberhard Biberitz – 6pkt.
Michał Korneszczuk – 7pkt.
Sebastian Zarzeczański – 15pkt.

Nautica 450

Jakub Klimek / Maricn Mikulski – 4pkt.
Dorota Dajkowsk / Przemysław Piekałkiewicz – 9pkt.
Jarosław Wróblewski / Maciej Wilanowski – 11pkt.

Zdjęcia z Otwartych Mistrzostw Poznania:

D-One

Nautica 450

Video-relacja:


Już wkrótce klasa Nautica 450 rozegra najważniejsze regaty w sezonie – IV Mistrzostwa Polski podczas regat Timberland Nord CUP (30.6 – 2.7.2012).

Wszystkich zainteresowanych jachtami Nautica 450 i D-One zapraszamy na „jazdę próbną”, którą można odbyć w marinie w Gdyni. W tym celu prosimy o przesłanie krótkiego e-maila na adres: info@nauticaboats.pl z podaniem proponowanego dnia i godziny testu.

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo na stronie www.nauticaboats.pl oraz www.d-one.sails.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971