TYP: a1

Tall Ships Race 2013 odbędzie się w Szczecinie

wtorek, 2 listopada 2010
Weronika Morys
Tall ShipsTo już pewne - finał Regat Żaglowców w 2013 roku odbędzie się w Szczecinie. Umowa została podpisana w Urzędzie Miasta Szczecina przez Christera Samuelssona - Przewodniczącego Tall Ships Races (Europe) Limited i Gwyna Browna - Dyrektora ds. Komercyjnych Tall Ships Races (Europe) Limited oraz Piotra Krzystka, Prezydenta Miasta Szczecina i Elżbietę Masojć, Zastępcę Prezydenta.

To ważne dla żeglarzy wydarzenie odbędzie się w Szczecinie już po raz drugi. Poprzednia taka impreza miała miejsce w 2007 roku i okazała się ogromnym sukcesem organizacyjnym, medialnym i ekonomicznym. Po raz pierwszy w historii przekroczona została liczba 2 mln odwiedzających.

Dzięki temu wydarzeniu wzrosło zainteresowanie żeglarstwem w mieście. Powstał program „Szczecin - Przyjazny Port”, z roku na rok wzrasta udział szczecińskiej młodzieży w regatach The Tall Ships Races, powołano Międzyszkolny Ośrodek Sportowy „Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej”. W centrum miasta zorganizowano wiele imprez żeglarskich, trwają również przygotowania do budowy nowej mariny.

Zdjęcia i wideo z finału Tall Ships Race 2007:

Tall Ships Tall Ships
Tall Ships Tall Ships
Tall Ships Tall Ships
Tall Ships Tall Ships


Źródło: Urząd Miasta Szczecin, www.szczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 January

Rozpoczął się w Krakowie X Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 91; Grand Prix tego festiwalu zdobył zespół "Stare Dzwony".
poniedziałek, 21 stycznia 1991
Urodził się Tadeusz Adamowicz (zmarł w marcu 1980 r.) - instruktor Ośrodka Szkolenia Morskiego w Jastarni i Centralnego Ośrodka Żeglarskiego PZŻ w Trzebierzy. Autor znanej książeczki pt. "Komendy Żeglarskie".
sobota, 21 stycznia 1922