TYP: a1

Tall Ships Race 2013 odbędzie się w Szczecinie

wtorek, 2 listopada 2010
Weronika Morys
Tall ShipsTo już pewne - finał Regat Żaglowców w 2013 roku odbędzie się w Szczecinie. Umowa została podpisana w Urzędzie Miasta Szczecina przez Christera Samuelssona - Przewodniczącego Tall Ships Races (Europe) Limited i Gwyna Browna - Dyrektora ds. Komercyjnych Tall Ships Races (Europe) Limited oraz Piotra Krzystka, Prezydenta Miasta Szczecina i Elżbietę Masojć, Zastępcę Prezydenta.

To ważne dla żeglarzy wydarzenie odbędzie się w Szczecinie już po raz drugi. Poprzednia taka impreza miała miejsce w 2007 roku i okazała się ogromnym sukcesem organizacyjnym, medialnym i ekonomicznym. Po raz pierwszy w historii przekroczona została liczba 2 mln odwiedzających.

Dzięki temu wydarzeniu wzrosło zainteresowanie żeglarstwem w mieście. Powstał program „Szczecin - Przyjazny Port”, z roku na rok wzrasta udział szczecińskiej młodzieży w regatach The Tall Ships Races, powołano Międzyszkolny Ośrodek Sportowy „Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej”. W centrum miasta zorganizowano wiele imprez żeglarskich, trwają również przygotowania do budowy nowej mariny.

Zdjęcia i wideo z finału Tall Ships Race 2007:

Tall Ships Tall Ships
Tall Ships Tall Ships
Tall Ships Tall Ships
Tall Ships Tall Ships


Źródło: Urząd Miasta Szczecin, www.szczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999