Gospodarzem 34. zawodów z cyklu Pucharu Ameryki zostało San Francisco. Finał Pucharu będzie miał miejsce w 2013 roku na Zatoce San Francisco, a wcześniej odbędą się na tym akwenie eliminacje Challengerów oraz nowy typ imprez przygotowawczych, America’s Cup World Series.
Regaty o Puchar Ameryki rozgrywane są od 1851 roku. Ostatnią edycję, w lutym 2010 roku u wybrzeży Walencji, wygrał zespół BMW Oracle. Decyzja o wyborze miejsca kolejnych regat nikogo nie dziwi, gdyż akwen i zasady rywalizacji ustala obrońca trofeum, a klub macierzysty ubiegłorocznych zwycięzców mieści się właśnie w San Francisco.
Organizacja imprezy może przynieść miastu wiele korzyści. Puchar Ameryki to trzecie sportowe wydarzenie świata pod względem wpływu na ekonomię organizującego je państwa, po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej. Zawody tej rangi przyciągają do miasta kibiców z całego świata. Szacuje się, że dzięki regatom region San Francisco może wzbogacić się aż o 1,4 mld USD.
Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.