TYP: a1

Łódzcy studenci na regatach CCEDHEC

wtorek, 18 stycznia 2011
CCEDHEC
Z archiwum Katarzyny Krzyczmonik
Pasja, przygoda, wyzwania. 3000 studentów z całego świata ścigających się i walczących zarówno na morzu jak i na lądzie. Największe studenckie zawody sportowe w Europie już w kwietniu we Francji. Nie zabraknie na nich również studentów Politechniki Łódzkiej.


W dniach 9-16 kwietnia 2011 w Lorient we Francji odbędzie się 43. edycja Course Croisière EDHEC, największego studenckiego wydarzenia sportowego w Europie. Przez tydzień studenci z całego świata będą rywalizować w trzech konkurencjach: regatach morskich (Trophèe Mer), turnieju sportów ekstremalnych (Trophèe Terre) oraz zawodach plażowych połączonych z promocją uczelni (Trophèe Sable).

Już po raz drugi udział w zawodach weźmie zespół z Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Podczas poprzedniej edycji łódzcy studenci byli pierwszymi w historii reprezentantami Polski podczas tej prestiżowej imprezy. Start umożliwiła pomoc firmy Infosys BPO Poland. Polska załoga zaliczyła udany debiut w regatach, zajmując bardzo dobre 14. miejsce. – Doświadczenie, które zdobyliśmy w zeszłym roku na pewno będzie niezmiernie przydatne i mamy nadzieję, że pozwoli nam powalczyć o jeszcze lepszy wynik. – mówi Katarzyna Krzyczmonik, uczestniczka zeszłorocznych regat.

Poza sportową rywalizacją zawody są też okazją do promowania uczelni i miasta poza granicami kraju. Liczne imprezy towarzyszące, takie jak koncerty i rozmaite konkursy, są wspaniałą okazją do zawierania znajomości i wymiany doświadczeń ze studentami z ponad 150 uczelni, nie tylko europejskich, ale również amerykańskich czy australijskich. – Podobnie jak w zeszłym roku będziemy mieć swoje stoisko na którym będziemy promować Politechnikę i sponsorów, ale także zachęcać studentów do odwiedzenia naszego kraju i miasta. – Mówi Aleksandra Jabłońska, która już po raz drugi będzie koordynować działania lądowej części ekipy. Łódzcy studenci przygotowania do wyjazdu rozpoczęli już we wrześniu. Obecnie trwają intensywne prace organizacyjne oraz poszukiwanie partnerów i środków finansowych.

Swoje wsparcie zaoferowały już władze uczelni, bardzo zadowolone z zeszłorocznego udziału w projekcie. Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas specjalnego szkolenia podzielił się również mistrz świata w klasie regatowej Star i członek polskiej kadry olimpijskiej – Dominik Życki.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (International Faculty of Engineering) to utworzona w 1992 roku jednostka Politechniki Łódzkiej oferująca studia techniczne po angielsku i francusku. Centrum kładzie duży nacisk na współpracę zagraniczną i międzynarodowe wymiany studenckie, między innymi poprzez obowiązkowy wyjazd każdego studenta na semestr nauki na zagranicznej uczelni.

Polacy na 43. CCEDHEC – w skrócie
  • Kiedy? – 9 – 16 kwietnia 2011
  • Gdzie? – W Lorient, na północno-zachodnim wybrzeżu Francji
  • Kto? – Studenci Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej
  • Ile osób? – W sumie 25 (dwie załogi po 6 i 7 osób, drużyna sportów ekstremalnych – 5 osób, ekipa sportów plażowych – 7 osób)
  • Jakie jachty? – Archambault 35 (jacht handicap) i Grand Surprise (jacht onedesign)
  • W internecie – www.ife-sailing.pl oraz www.ccedhec.com
CCEDHEC w liczbach
  • 3000 uczestników
  • 10 000 gości
  • 1,8 mln euro – budżet imprezy
  • 12 000 m2 – powierzchnia wioski festiwalowej
  • 43 – od tylu lat organizowana jest impreza
  • 8 dni – czas trwania zawodów
  • 171 – tyle załóg wystartowało w poprzedniej edycji regat
  • 22 – tyle różnych krajów wystawia swoje reprezentacje na CCDEHEC
  • 25 osób – liczebność polskiej ekipy

Źródło: Informacje Organizatora
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 marca

Pod dowództwem Kpt. Jana Ludwiga wypłynął w rejs dookoła świata "Zawisza Czarny".
niedziela, 19 marca 1989
Wypadł za burtę i utonął Rob James, jeden z największych żeglarzy naszych czasów, mąż znanej samotniczki oceanów Naomi James.
sobota, 19 marca 1983
Po odbudowie kadłuba starej szalupy żaglowo-motorowej zwodowano s/y "Zjawa", która później służyła Władysławowi Wagnerowi w jego rejsie dookoła świata.
sobota, 19 marca 1932