TYP: a1

TTSR 2012 - “Dar Szczecina” znów najlepszy

wtorek, 21 sierpnia 2012

www.sailtraininginternational.org
W ostatnim etapie regat The Tall Ships Races 2012 prowadzącym z hiszpańskiej z La Coruny do Dublina, “Dar Szczecina” po raz kolejny zdeklasował rywali i zajął pierwsze miejsce w swojej klasie.

Dobre wyniki osiągnęły też polskie żaglowce: “Fryderyk Chopin” zajął trzecią pozycję w klasie A, a “Kapitan Borchard” był pierwszy w klasie B. Ze startu w trzecim etapie regat musiał niestety zrezygnować "Zawisza Czarny" z powodu awarii silnika.

Oficjalne wyniki ostatniego etapu i całości regat zostaną ogłoszone podczas ceremonii zamknięcia imprezy w najbliższy weeekend w Dublinie.


Wstępne wyniki trzeciego etapu The Tall Ships Races 2012:

Dar Szczecina
www.tallshipsraces.com


Klasa A
1. Cuauhtemoc (Meksyk)
2. Alexander Von Humboldt II (Niemcy)
3. Fryderyk Chopin (Polska)

Klasa B
1. Kapitan Borchard (Polska)
2. Johanna Lucretia (UK)

Klasa C
1. Dar Szczecina (Polska)
2. St Iv (Estonia)
3. Spaniel (Łotwa)

Klasa D
1. Tomidi (Belgia)
2. Akela (Rosja)
3. Gigi (UK)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870