TYP: a1

STER NA BYDGOSZCZ 2015

czwartek, 9 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Tegoroczna edycja Bydgoskiego Festiwalu Wodnego "STER NA BYDGOSZCZ 53˚N,18˚E" odbędzie się w dniach 19–21 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie to już ósma odsłona święta wodniaków, organizowanego przez Miasto.Warto więc już dziś zaplanować pobyt w Bydgoszczy w drugiej połowie czerwca 2015 roku. Gwarantujemy moc atrakcji. W tym roku głównym gościem Festiwalu będzie Aleksander Doba, najpopularniejszy obecnie polski podróżnik, który swoimi dokonaniami i niebywałą wręcz skromnością podbija serca publiczności.

Podczas "Steru" będzie można podziwiać paradę jednostek, które z okazji imprezy dotarą do Bydgoszczy i które dumnie zaprezentują się na Brdzie. Odbędzie się tradycyjny wyścig łodzi zbudowanych z plastikowych butelek, by w ten sposób po raz kolejny przypomnieć o konieczności dbania o naturalne środowisko. Silnym punktem "Steru na Bydgoszcz" jak co roku będą koncerty. Podczas ósmej edycji wystąpią tradycyjnie zespoły szantowe, ale nie tylko.

Cały czas można śledzić proces przygotowań do imprezy na profilu STER NA BYDGOSZCZ na facebooku: www.facebook.com/SterNaBydgoszcz


Tagi: ster, na, bydgoszcz, szanty, festiwal
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520