TYP: a1

STER NA BYDGOSZCZ 2015

czwartek, 9 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Tegoroczna edycja Bydgoskiego Festiwalu Wodnego "STER NA BYDGOSZCZ 53˚N,18˚E" odbędzie się w dniach 19–21 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie to już ósma odsłona święta wodniaków, organizowanego przez Miasto.Warto więc już dziś zaplanować pobyt w Bydgoszczy w drugiej połowie czerwca 2015 roku. Gwarantujemy moc atrakcji. W tym roku głównym gościem Festiwalu będzie Aleksander Doba, najpopularniejszy obecnie polski podróżnik, który swoimi dokonaniami i niebywałą wręcz skromnością podbija serca publiczności.

Podczas "Steru" będzie można podziwiać paradę jednostek, które z okazji imprezy dotarą do Bydgoszczy i które dumnie zaprezentują się na Brdzie. Odbędzie się tradycyjny wyścig łodzi zbudowanych z plastikowych butelek, by w ten sposób po raz kolejny przypomnieć o konieczności dbania o naturalne środowisko. Silnym punktem "Steru na Bydgoszcz" jak co roku będą koncerty. Podczas ósmej edycji wystąpią tradycyjnie zespoły szantowe, ale nie tylko.

Cały czas można śledzić proces przygotowań do imprezy na profilu STER NA BYDGOSZCZ na facebooku: www.facebook.com/SterNaBydgoszcz


Tagi: ster, na, bydgoszcz, szanty, festiwal
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492