TYP: a1

STER NA BYDGOSZCZ 2015

czwartek, 9 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Tegoroczna edycja Bydgoskiego Festiwalu Wodnego "STER NA BYDGOSZCZ 53˚N,18˚E" odbędzie się w dniach 19–21 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie to już ósma odsłona święta wodniaków, organizowanego przez Miasto.Warto więc już dziś zaplanować pobyt w Bydgoszczy w drugiej połowie czerwca 2015 roku. Gwarantujemy moc atrakcji. W tym roku głównym gościem Festiwalu będzie Aleksander Doba, najpopularniejszy obecnie polski podróżnik, który swoimi dokonaniami i niebywałą wręcz skromnością podbija serca publiczności.

Podczas "Steru" będzie można podziwiać paradę jednostek, które z okazji imprezy dotarą do Bydgoszczy i które dumnie zaprezentują się na Brdzie. Odbędzie się tradycyjny wyścig łodzi zbudowanych z plastikowych butelek, by w ten sposób po raz kolejny przypomnieć o konieczności dbania o naturalne środowisko. Silnym punktem "Steru na Bydgoszcz" jak co roku będą koncerty. Podczas ósmej edycji wystąpią tradycyjnie zespoły szantowe, ale nie tylko.

Cały czas można śledzić proces przygotowań do imprezy na profilu STER NA BYDGOSZCZ na facebooku: www.facebook.com/SterNaBydgoszcz


Tagi: ster, na, bydgoszcz, szanty, festiwal
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872