TYP: a1

Ster na Bydgoszcz

sobota, 19 maja 2012
Informacja prasowa
V Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz 53˚N, 18˚E” to trzydniowa impreza organizowana na przeuroczej Wyspie Młyńskiej – zielonym centrum rekreacji, kultury i wypoczynku w sercu Bydgoszczy, wypełniona atrakcjami na wodzie i lądzie.

W tym roku w dniach 22-24 czerwca na miłośników sportów wodnych, aktywnego wypoczynku oraz wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas, organizatorzy przygotowali m. in. wystawy plenerowe, spotkania ze sławnymi wodniakami, wykłady, paradę jednostek pływających, pokazy sportów wodnych, warsztaty budowy łodzi i umiejętności żeglarskich, spektakle teatralne, maraton szantowy i inne muzyczne niespodzianki. W programie V edycji Festiwalu wiele niespodzianek znajdą dla siebie również najmłodsi uczestnicy. Podczas imprezy, tradycyjnie już, swoje podwoje otworzy Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ze swoją „bydgoska nocą muzealną”, interesującymi wystawami i eventami.

Bydgoski Festiwal Wodny to bez wątpienia największe święto wodne w regionie. Z roku na rok przedsięwzięcie to widocznie ewoluuje, by coraz skuteczniej osiągać swoje cele; przyczyniać się do promowania Bydgoszczy, jako ważnego punktu na Międzynarodowej Drodze Wodnej E-70, popularyzować żeglugę śródlądową w regionie oraz zainteresować bydgoszczan oraz turystów tematyką wodną poprzez organizację różnorodnych atrakcji sportowych, turystycznych, kulturalnych, ekologicznych i innych.

Obierz STER NA BYDGOSZCZ 53˚N, 18˚E i baw się razem z nami podczas czerwcowego Festiwalu!

Szczegóły na: www.sternabydgoszcz.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492