TYP: a1

Bardowie Kubryku zagrają dla "Qni"

wtorek, 14 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne "Pieśni spod żagli" zaprasza na koncert "Bardowie Kubryku dla Qni", który odbędzie się 9 maja w Tawernie Kubryk, w Opolu. Koncert dedykowany jest Andrzejowi "Qni" Grzeli.Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties", wylewu dostał Andrzej "Qnia" Grzela - założyciel i lider zespołu "Ryczące Dwudziestki". Od tego czasu, muzyk pozostaje w stanie śpiączki. Organizowany koncert będzie okazją do zebrania funduszy, potrzebnych na rehabilitację "Qni".

Podczas koncertu "Bardowie Kubryku dla Qni" wystąpią:

Henryk (Szkot) Czekała - Mechanicy Shanty
Wojtek (Sęp) Dudziński - Ryczące Dwudziestki
Waldek Mieczkowski - Packet, Smugglers, Kapitan STS Zawisza Czarny
Maciek Łuczak - Cztery Refy, Flash Creep
oraz gościnnie
Iza Puklewicz - Łuczak - Cztery Refy, Flash Creep

Podczas koncertu po raz pierwszy można będzie wylicytować znane piosenki wyżej wymienionych artystów, ze specjalną dedykacją oraz możliwością wspólnego występu. Koncert rozpocznie się o godzinie 18, w Tawernie Podróżników Kubryk na opolskim rynku. Rezerwacji dokonać można telefonicznie, pod numerem tel. 696 482 132 lub 77 5518793. Koszt biletu to 40 złotych
Tagi: Qnia, Kubryk, Koncert, Opole
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520