TYP: a1

W czerwcu obieramy STER NA BYDGOSZCZ

czwartek, 8 maja 2014
Informacja prasowa
Bydgoski Festiwal Wodny "STER NA BYDGOSZCZ 53˚N, 18˚E" odbywa się w Bydgoszczy rokrocznie i jest największym świętem wodniaków w województwie kujawsko-pomorskim. Jest unikalnym przedsięwzięciem łączącym światy żeglarzy, artystów i podróżników.Jest imprezą, która każdego lata przyciąga tysiące wodniaków, turystów, bydgoszczan. Z roku na rok impreza nabiera tempa. Do Miasta przypływa coraz więcej jednostek z kraju i z zagranicy a liczba uczestników wyraźnie wzrasta. Każda kolejna odsłona Festiwalu pozwala ujrzeć Bydgoszcz jako miasto silnie związane z rzeką.

Tegoroczna, siódma edycja STERU NA BYDGOSZCZ odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2014 roku na Wyspie Młyńskiej. Gościem specjalnym Festiwalu 2014 będzie kpt. Piotr Kuźniar, dowódca jachtu s/y Selma Expeditions, laureat wyróżnienia honorowego ostatniego konkursu REJS ROKU 2013 i laureat finału rankingu magazynu WIATR: "ŻEGLARZ ROKU" (II miejsce). Jednym z elementów programu będzie spotkanie Bractwa Kaphornowców w ramach obchodów 40. rocznicy powstania Bractwa, pod hasłem - Od Bydgoszczy po Gdynię. W związku z ustanowieniem roku 2014 Rokiem Kanału Bydgoskiego podczas Festiwalu nie zabraknie wydarzeń tematycznie związanych z bydgoskim kanałem.

Tradycyjnie, program czerwcowej imprezy będzie obfitował w różnorodne atrakcje. Wydarzeniom na wodzie będzie towarzyszyć bogata oprawa kulturalna. Perełką bez wątpienia będzie sobotni koncert z cyklu: "Muzyka na wodzie". Na pływającej scenie wystąpi pierwszy w historii Polski laureat amerykańskiej nagrody Grammy – Włodek Pawlik a wraz z nim Cezary Konrad oraz Paweł Pańta, absolutni wirtuozi swoich instrumentów zdobywający najwyższe noty w krajowych i zagranicznych rankingach muzycznych. Z kolei gwiazdą piątkowego wieczoru, 13 czerwca, będzie Dawid Podsiadło. Jeden z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych debiutów w Polsce. Głos, który od pierwszych dźwięków intryguje i nie daje o sobie zapomnieć. Jego płyta "Comfort and Happiness" osiągnęła status potrójnej platynowej płyty. Nie zabraknie koncertów szantowych; wystąpi między innymi Męski Chór Szantowy "Zawisza Czarny". W programie także: warsztaty dla dzieci, wyścigi smoczych łodzi, szalup DZ oraz Wielki Wyścig Butelkowy czyli coroczne regaty oryginalnych łodzi zbudowanych z butelek PET. Festiwalowi towarzyszyć będzie Bydgoska Noc Muzealna, wystawy fotograficzne o tematyce żeglugi śródlądowej oraz imprezy biegowe.

Organizatorzy tradycyjnie zapraszają do wzięcia udziału w widowiskowej paradzie jednostek pływających na Brdzie, w sobotę 14 czerwca. Paradę poprowadzi Kapitan Piotr Kuźniar. Frekwencja podczas parady wzrasta z roku na rok. Mile widziane wszystkie jednostki utrzymujące się na powierzchni wody. Dla uczestników imprezy – cumowanie i śluzowanie gratis!

Siódmy Bydgoski Festiwal Wodny, 13-15 czerwca 2014 r.
Zaprasza Miasto Bydgoszcz

Szczegóły na: www.sternabydgoszcz.pl oraz na profilu Ster na Bydgoszcz na Facebooku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786