TYP: a1

Festiwal Ster Na Bydgoszcz pełen atrakcji

poniedziałek, 15 czerwca 2015
Informacja prasowa
W Bydgoszczy czekają trzy dni pełne atrakcji (19–21 czerwca). Świętować będzie można na wodzie i nad wodą. Przygotowano niespodzianki muzyczne, teatralne, kulinarne dla młodszych i starszych wilków morskich.Każdy z trzech dni Bydgoskiego Festiwalu Wodnego przyniesie nam inne muzyczne doznania. W piątek zagra Monika Brodka, która zapowiada wspaniałą muzyczną ucztę. Na pewno usłyszymy jej największe przeboje. Koncert Brodki poprzedzi klimatyczne saksofonowe granie zespołu Jey Jey połączone z cudownym brzmieniem głosu Ani Deko. Ster na Bydgoszcz to okazja do wypróbowania swoich sił w czymś zupełnie nowym. Nasi goście w piątek będą mieli okazję oglądać latem rzeźbienie w lodzie, w niedzielę bawić się na wodnym placu zabaw.

Sobota będzie muzyczną ucztą dla miłośników szant. Zagrają Własny Port, North Cape, Mechanicy Shanty. Wieczorem w amfiteatrze przy Operze Nova usłyszmy wyjątkowy projekt. Amerykański trębacz Michael "Patches" Stewart przygotował swoje wersje muzyki z najpopularniejszych polskich filmów i seriali. W niedzielę zagrają wirtuozi Backstage Acoustic - uczestników półfinału programu Must Be The Music. Muzycznie Festiwal zamknie Jarek Wist z utworami Franka Sinatry.

Na "Sterze" koniecznie powinny się pojawić dzieci. Przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji. Przy Młynówce zagra w weekend Dziecięca Orkiestra Steru na Bydgoszcz, zobaczymy pokazy gigantycznych baniek mydlanych, będziemy podziwiać spektakl "Złota Rybka". W sobotę i niedzielę dzieci będą miały swoją "Wyspę" usytuowaną w okolicach placu zabaw. Znajdą się tam wielkoformatowa gra "Chińczyk na morzu", dmuchany statek na fali, basen z łódkami napędzanymi siłą mięśni oraz Warsztaty Marynistyczne. Małych artystów zapraszamy do lepienia z gliny, filcowania, malowania, budowania i wielu innych atrakcji. Swoje atrakcje dla małych i dużych przygotowała również firma IKEA.

Tradycją bydgoskiej imprezy jest obecność podróżników, którzy opowiadają o swych dokonaniach. Tym razem szczególnie gorąco witać będziemy Aleksandra Dobę, który swoimi przygodami zachwycił cały podróżniczy świat. Kapitanem "Steru: mianujemy go w sobotę o 18.00. Trzeci "sterowy" dzień to niesamowita gratka dla kochających podróże i to przez duże "P". Na Przystani Bydgoszcz przez cały dzień (12.00 – 18.00) będą odbywały się spotkania z podróżnikami – żeglarzami. O trzymiesięcznym rejsie na zaledwie 10,5 metrowym jachcie "Anna" i przemierzaniu Oceanu Arktycznego wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, Alaski i Czukotki, opowie Monika Witkowska. Kazimierz Ludwiński opowie o rejsie dookoła świata. Lecz to nie wszystko: w rejs, który – jak się potem okazało – miał trwać 9 lat, zabrał dwoje swoich dzieci. Nel miała wtedy zaledwie 6 lat, a Noe – 7 miesięcy! Kolejna podróżniczka – Wioleta Domosud wypłynęła na pół roku. Wróciła po ośmiu latach. Jej upór, odwaga i ciekawość świata napisały historię nie tylko o podróżowaniu, ale także o miłości, macierzyństwie, pracy. Ostatni gość - Dobrochna Nowak przepłynęła z Polski na Islandię i z powrotem w kobiecej 2-osobowej załodze. Do tej pory nie było takiego polskiego rejsu z wyłącznie żeńską załogą (na całej trasie!). Do tego jacht na którym płynęły uczestniczki nie posiadał silnika.

Na Ster na Bydgoszcz serdecznie zapraszamy smakoszów ryb i owoców morza. Przez trzy dni poznamy nowe smaki podczas „Plenerowej uczty rybnej”. W niedzielę Robert Sowa przygotuje dla nas wyjątkowe dania z najdalszych zakątków morskiego świata.

Szczegóły imprezy, program, aktualności znajdziecie na stronie www.sternabydgoszcz.pl.TYP: a3
0 0
Komentarze