TYP: a1

Rozpoczęcie roku szkolnego pod żaglami

poniedziałek, 8 września 2014
Informacja prasowa
Na wody Zatoki Gdańskiej wracają jachty z uczniami gdańskich gimnazjów na pokładach. 8 września startuje jesienna tura V edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Program Edukacji Morskiej

To były bardzo aktywne wakacje dla Programu – udział w Baltic Sail Gdańsk, rejs laureatów konkursu „Energię czerpię z wody!” na pokładzie STS Generał Zaruski, zajęcia weekendowe w Strefie Integracji Sportowej, ale o jesiennym zwolnieniu tempa nie ma mowy! Większość sterników Programu zdobywała kolejne doświadczenia podczas pełnomorskich rejsów i cała załoga jest gotowa by znów z pasją przekonywać młodych gdańszczan, że warto żeglować i poznawać kulturę morską.

Przed nami ciekawy sezon, w trakcie którego nie zabraknie okazji do świętowania. Już wkrótce osiągniemy okrągłą liczbę 15 tysięcy uczestników edukacyjnych rejsów
– mówi Aleksandra Kulik, pracownik Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Pięć lat realizacji projektu to również doskonały czas do podsumowania dotychczasowych osiągnięć.

Pierwsza okazja do podzielenia się doświadczeniami nadarzy się już 19 września w Warszawie, podczas uroczystości podsumowania Roku Szkoły w Ruchu. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i zostanie zaprezentowany przez Mateusza Kusznierewicza, Prezesa Fundacji Gdańskiej, jako wyróżniająca się inicjatywa, która przyczynia się do aktywizacji młodzieży i popularyzacji zdrowego trybu życia. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem udanej współpracy instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, władz samorządowych i centralnych oraz biznesu.

Program Edukacji Morskiej

Gdańska inicjatywa to z powodzeniem realizowany projekt z dziedziny CSR, którego sukces opiera się na partnerstwie międzysektorowym. Jedną z kluczowych wartości społecznych Grupy LOTOS jest otwartość na przyszłość, stąd waga, jaką przykładamy do projektów ukierunkowanych na rozwój i edukację młodych ludzi, zwłaszcza wychowujących się w bezpośredniej bliskości naszych zakładów. Program Edukacji Morskiej dociera do tysięcy uczniów pomorskich szkół, którzy uczą się cennej i niełatwej sztuki żeglarstwa oraz edukują się w zakresie ekologii i walorów przyrodniczych naszego Bałtyckiego Morza, które, zgodnie z naszą strategią CSR jest nam równie bliskie – podkreśla Iwona Mostowska, kierownik Działu Spraw Społecznych i Kulturalnych w Grupie LOTOS.

Promocja sportu, prezentowanie bogactwa morskiej historii Gdańska, edukacja proekologiczna i krzewienie zasad bezpieczeństwa to główne filary Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Podczas rejsów, informacji dotyczących tego jak ważne jest poczucie odpowiedzialności za siebie i innych udzielać będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Na zakończenie dnia na wodzie każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz specjalną Kartę EURO26 Żeglarz, która upoważnia do ponad 80 000 zniżek w Polsce.

Szczegóły dotyczące najaktualniejszych wydarzeń realizowanych w ramach Programu znajdują się stronie www.programedukacjimorskiej.pl oraz facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 September

W okolicy Łeby wszedł na mieliznę s/y "Jurand". Przyczyną wejścia na mieliznę był błąd nawigacyjny - pomyłka w indentyfikacji latarni morskich Stilo i Czołpino; jacht przeszedł kosztowny remont poawaryjny.
piątek, 28 września 1990
W czasie corocznych regat Opali z s/y "Kapitan Haska" wypadł za burtę i zginął III oficer.
niedziela, 28 września 1986
Z Portsmouth startuje 4 edycja regat Whitbread Race.
sobota, 28 września 1985
W Marsylii rozpoczął się rejs Alaina Gerbaulda na s/y "Firecrest".
środa, 28 września 1932
Wodowanie "Prinzess Eitel Friedrich", późniejszego "Daru Pomorza" w hamburskiej stoczni Blohm und Voss.
wtorek, 28 września 1909
Samuel Morse opatentował skonstruowany przez siebie telegraf elektromagnetyczny.
czwartek, 28 września 1837