TYP: a1

Rozpoczęcie roku szkolnego pod żaglami

poniedziałek, 8 września 2014
Informacja prasowa
Na wody Zatoki Gdańskiej wracają jachty z uczniami gdańskich gimnazjów na pokładach. 8 września startuje jesienna tura V edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Program Edukacji Morskiej

To były bardzo aktywne wakacje dla Programu – udział w Baltic Sail Gdańsk, rejs laureatów konkursu „Energię czerpię z wody!” na pokładzie STS Generał Zaruski, zajęcia weekendowe w Strefie Integracji Sportowej, ale o jesiennym zwolnieniu tempa nie ma mowy! Większość sterników Programu zdobywała kolejne doświadczenia podczas pełnomorskich rejsów i cała załoga jest gotowa by znów z pasją przekonywać młodych gdańszczan, że warto żeglować i poznawać kulturę morską.

Przed nami ciekawy sezon, w trakcie którego nie zabraknie okazji do świętowania. Już wkrótce osiągniemy okrągłą liczbę 15 tysięcy uczestników edukacyjnych rejsów
– mówi Aleksandra Kulik, pracownik Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Pięć lat realizacji projektu to również doskonały czas do podsumowania dotychczasowych osiągnięć.

Pierwsza okazja do podzielenia się doświadczeniami nadarzy się już 19 września w Warszawie, podczas uroczystości podsumowania Roku Szkoły w Ruchu. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i zostanie zaprezentowany przez Mateusza Kusznierewicza, Prezesa Fundacji Gdańskiej, jako wyróżniająca się inicjatywa, która przyczynia się do aktywizacji młodzieży i popularyzacji zdrowego trybu życia. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem udanej współpracy instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, władz samorządowych i centralnych oraz biznesu.

Program Edukacji Morskiej

Gdańska inicjatywa to z powodzeniem realizowany projekt z dziedziny CSR, którego sukces opiera się na partnerstwie międzysektorowym. Jedną z kluczowych wartości społecznych Grupy LOTOS jest otwartość na przyszłość, stąd waga, jaką przykładamy do projektów ukierunkowanych na rozwój i edukację młodych ludzi, zwłaszcza wychowujących się w bezpośredniej bliskości naszych zakładów. Program Edukacji Morskiej dociera do tysięcy uczniów pomorskich szkół, którzy uczą się cennej i niełatwej sztuki żeglarstwa oraz edukują się w zakresie ekologii i walorów przyrodniczych naszego Bałtyckiego Morza, które, zgodnie z naszą strategią CSR jest nam równie bliskie – podkreśla Iwona Mostowska, kierownik Działu Spraw Społecznych i Kulturalnych w Grupie LOTOS.

Promocja sportu, prezentowanie bogactwa morskiej historii Gdańska, edukacja proekologiczna i krzewienie zasad bezpieczeństwa to główne filary Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Podczas rejsów, informacji dotyczących tego jak ważne jest poczucie odpowiedzialności za siebie i innych udzielać będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Na zakończenie dnia na wodzie każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz specjalną Kartę EURO26 Żeglarz, która upoważnia do ponad 80 000 zniżek w Polsce.

Szczegóły dotyczące najaktualniejszych wydarzeń realizowanych w ramach Programu znajdują się stronie www.programedukacjimorskiej.pl oraz facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932