TYP: a1

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku z nagrodą EKO Inspiracja 2014

czwartek, 4 grudnia 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Celem konkursu „Odpowiedzialnie z Naturą” jest wspieranie działań na rzecz społecznej edukacji ekologicznej oraz promocja idei zrównoważonego rozwoju. Rada programowa plebiscytu doceniła gdańską inicjatywę, w kategorii PARTNERSTWO.

Eko-inspiracja

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem udanej współpracy instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, biznesu oraz władz samorządowych i centralnych. W ramach zajęć szkolnych wszyscy uczniowie pierwszych klas gdańskich gimnazjów wypływają w jednodniowe rejsy edukacyjne. Na wodzie uczą się podstaw żeglarstwa, poznają morską historię swojego miasta, zgłębiają wiedzę na temat fauny i flory Bałtyku oraz dowiadują się, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

To właśnie dzięki zaangażowaniu i pasji wielu osób udało się zrealizować tak śmiały projekt. Nagroda Eko-inspiracja jest dla nas dużym wyróżnieniem i mamy nadzieję, że spełni swoją rolę, bo Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem tego, jak owocne może być przemyślane partnerstwo – mówi Jacek Bendykowski, Wiceprezes Zarządu Fundacji Gdańskiej.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Sponsorami Programu są – Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A. Każdy z licznych partnerów inicjatywy wzbogaca edukacyjną wartość realizowanych działań, dzięki czemu od pięciu lat udaje się wprowadzać pozytywne zmiany wykraczając poza zasięg lokalny.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917