TYP: a1

Pięciolecie Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

środa, 29 października 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Pięć lat, piętnaście tysięcy uczestników rejsów edukacyjnych i przykład udanego partnerstwa międzysektorowego. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku świętuje swój pierwszy okrągły jubileusz.

Program Edukacji Morskiej

Wszystko zaczęło się w 2010 roku od śmiałego pomysłu, aby pokazać wszystkim gdańskim gimnazjalistom jak wygląda ich miasto od strony. Z inicjatywy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza powstał realizowany przez Urząd Miasta Gdańska i Fundację Gdańską program, który wykorzystuje potencjał edukacyjny żeglarstwa.

28 października, podczas uroczystości zakończenia piątej edycji, przedstawiciele instytucji zaangażowanych w rozwój gdańskiej inicjatywy podsumowali dotychczasowe osiągnięcia. Zakończenie piątej edycji programu odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 6.

Ewa Kamińska, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska do spraw polityki społecznej podkreśliła, jak znacząco Gdańsk otworzył się na morze w ciągu ostatnich pięciu lat. - Młodzi ludzie uświadamiają sobie, jak wiele możliwości daje życie w mieście położonym nad wodą.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest jednym z najciekawszych przykładów realizowanych w Polsce projektów z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu. Proekologiczne wychowanie młodzieży, popularyzacja aktywności fizycznej i budowanie poczucia tożsamości lokalnej – to tylko niektóre z filarów inicjatywy. Przedstawiciele sponsorów programu – Grupy LOTOS i Ferrero Polska, zgodnie podkreślali, że to właśnie ta wszechstronność programu jest jego najmocniejszą stroną.

Organizatorzy zapowiadają, że pomimo zakończenia sezonu żeglarskiego, program nie zwija żagli. We współpracy z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną prowadzony jest cykl badań właściwości wody. Młodzież wykonując samodzielne analizy przekonuje się jak ważne jest dbanie o stan czystości Morza Bałtyckiego.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele instytucji zaangażowanych w rozwój Programu wspólnie zdmuchnęli świeczki na jubileuszowym torcie, a po części oficjalnej rozpoczął się piknik żeglarski dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6. Trzymamy kciuki za kolejne okrągłe jubileusze Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999