TYP: a1

Fundacja Ocean Marzeń zaprasza na paradę jachtów na Wiśle

piątek, 29 sierpnia 2014
W najbliższą sobotę 30 sierpnia w jedynym miejskim porcie w Warszawie odbędzie się uroczysta parada jachtów Fundacji Ocean Marzeń. Dzięki finansowemu wsparciu sponsora Artura Kawy oraz Urzędu Miasta i Urzędu Dzielnicy Ursynów podczas wakacji aż 61 wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka i innych placówek wychowawczych poznawało tajniki żeglarstwa.

3 jachty sponsorowane przez Artura Kawę
Trzy jachty sponsorowane przez Artura Kawę
Fot. FOM

Idea rewitalizacji warszawskiej Wisły urzeczywistniana przez Miasto St. Warszawę to pozytywnie zaraźliwa inicjatywa, aktywizująca coraz większą rzeszę mieszkańców, w tym pasjonatów żeglarstwa. Fundacja Ocean Marzeń realizuje dużą część projektów w Porcie Czerniakowskim, przy wsparciu klubu PTTK „Rejsy”. Jego członkowie udostępnili organizacji jeden z jachtów typu Trener. Dyzio Marzyciel pływał po mazurskich jeziorach od lipca. W składzie załogi znaleźli się podopieczni Fundacji, którzy uzyskali patenty żeglarza jachtowego w zeszłym roku oraz nowicjusze. W najbliższą sobotę dwumasztowiec wróci do macierzystego portu w Warszawie w towarzystwie trzech innych jachtów.

Dyzio Marzyciel, Śmiałek, Szczęściarz i Marzyciel służą przede wszystkim do realizacji celów wychowawczych w oparciu o tradycję, etykę i etykietę żeglarską. Młodzieżowy Program Edukacji Żeglarskiej zakłada naukę samodyscypliny, odpowiedzialności i współpracy właśnie poprzez żeglarstwo. Dzięki osiąganiu małych celów wychowankowie Fundacji poznają sposoby realizacji życiowych planów i marzeń. W miesiącach poprzedzających wakacje młodzież spotykała się raz w tygodniu w Porcie Czerniakowskim, uczestnicząc w pracach remontowych m.in. przy dwumasztowym Trenerze. Dzięki podopiecznym Fundacji jacht odzyskał dawną świetność i wraz z trzema pozostałymi łodziami sponsorowanymi przez Artura Kawę – przedsiębiorcę, żeglarza i społecznika - pływał po mazurskich jeziorach.

 Dyzio Marzyciel z Załogą
Dyzio Marzyciel z Załogą
Fot. FOM

- Jachty zakupione dzięki Arturowi Kawie również są używane, ale w bardzo dobrym stanie. Wymagają tego, żeby o nie dbać dzięki czemu uczą młodzież nie tylko pływania, ale także szacunku to tego, co służyło komuś przez lata i ma służyć przynajmniej drugie tyle – mówi Prezes Fundacji Adam Wiśniewski.

Sobotnia parada kończy dwumiesięczne wakacje pod żaglami z Fundacją Ocean Marzeń i kilkudniowy spływ od Mazur, przez Zalew Zegrzyński i Kanał Królewski. Wszystkich chętnych, żeby powitać jachty i ich załogi zapraszamy 30 sierpnia do Portu Czerniakowskiego.

Jachty przywitać można będzie również z pokładu pychówki – tradycyjnej łodzi rzecznej. Chętnych zapraszamy na zbiórkę w sobotę 30 sierpnia, o 12:00 w Porcie Czerniakowskim. Bilet na rejs pychówką z portu do Mostu Północnego i z powrotem kosztuje 10zł.

Jachty mają wpłynąć do Portu Czerniakowskiego około godz. 14:30-15:00.
Zapraszamy!

Jesteśmy też na Facebooku: https://www.facebook.com/oceanmarzen?fref=ts
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001