TYP: a1

Puchar świata w żeglarstwie - Hyeres 2013 - dzień pierwszy

wtorek, 23 kwietnia 2013
Informacja prasowa
Za nami pierwsze wyścigi regat pucharu świata we francuskim Hyeres. Prawie ośmiuset zawodników z całego świata rozpoczęło rywalizację o zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie.

Na francuskie lazurowe wybrzeże, po nieobecności na poprzednim pucharze świata, stawiła się prawie w komplecie kadra narodowa klasy RS:X z brązowym medalistą olimpijskim Przemysławem Miarczyńskim na czele. Brakuje jedynie drugiej medalistki Zofii Klepackiej, która ten sezon traktuje bardzo ulgowo.

Warunki pierwszego dnia nie rozpieszczały naszych windsurferów, gdyż wiatr nie przekraczał 10 węzłów co oznaczało wyścigi na ciągłym pompingu. Bardzo dobre otwarcie zaliczył piąty zawodnik ostatnich mistrzostw świata Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team), który w bardzo pewny sposób zwyciężył w pierwszym wyścigu. Niestety nie tak dobrze było już w kolejnym biegu co łącznie po pierwszym dniu daje Piotrowi siódmą pozycję. Rewelacją pierwszych wyścigów jest młody zawodnik KS Baza Mrągowo Arkadiusz Brzozowski, który dzięki równym dwóm wyścigom zajmuje drugą pozycję. Piąte miejsce zajmuje Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot, ENERGA Sailing Team).

Panie w klasie RS:X rozegrały tylko jeden wyścig, gdyż drugi został przerwany przez komisję sędziowską z powodu zbyt słabego wiatru. Na siódmym miejscu finiszowała Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin), a na jedenastym Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia Sopot). Pozostałe zawodniczki wypadły nieco gorzej.

W klasie 470 kobiet już tradycyjnie dobrze rywalizacje rozpoczęły Agnieszka Skrzypulec z Natalią Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin) zajmując w pierwszych trzech biegach pozycję ósmą, szesnastą i szóstą co łącznie daje im miejsce jedenaste.

Na piętnastym miejscu po trzech wyścigach znajduje się załoga klasy 49er Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team). Słabszy pierwszy wyścig zmotywował załogę, która ukończyła kolejna dwa na pozycjach 8 i 6. Druga polska załoga Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) zajmują 31. pozycję.

Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w klasie Laser Radialpo dwóch wyścigach zajmuje siedemnastą pozycję, natomiast olimpijka z Londynu Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa, ENERGA Sailing Team) jest 28.

W klasie Laser Standard 26. miejsce zajmuje Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin), natomiast w klasie Finn 39. Jest jego klubowy kolega Łukasz Lesiński.

Regaty zakończą się wyścigami medalowymi 27 kwietnia. Zapraszamy do śledzenia wyników na: http://swc.ffvoile.com, a na relacje zapraszamy na stronę Polskiego Związku Żeglarskiego http://www.pya.org.pl i facebook https://www.facebook.com/polsailing
TYP: a3
0 0
Komentarze