TYP: a1

Puchar RS Tera

wtorek, 28 czerwca 2011
Informacja prasowa
Plany wprowadzenia RS Tera jako oficjalnej klasy szkoleniowej w Polsce musiały zostać odłożone w przyszłość, z powodu braku wsparcia ze strony sponsorów wspólnej inicjatywy Polskiego Związku Żeglarskiego i mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza. Jednak dzięki promocji tej klasy na regatach w całej Polsce młodzi żeglarze zdążyli już się do nich przekonać i chcą na nich pływać. Kilka tego typu łódek pozostaje do dyspozycji żeglarzy w Porcie Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim.

RS Tera, to jednoosobowa, nowoczesna łódka z angielskiej stoczni RS Sailing. Jest wygodna, niewielka i lekka, co sprawia, że jest idealną jednostką do szkolenia młodych żeglarzy i świetną propozycją dla osób, które chcą kontynuować żeglowanie po Optymiście zanim przesiądą się na Lasery lub 29ery.

25 czerwca w Porcie Jachtowym Nieporęt odbyły się regaty o Puchar RS Tera. Na starcie stanęło 6 łódek, na których ścigali się zawodnicy żeglujący na co dzień w klasie Optimist w grupie A oraz startujący na RS Terach zawodnicy grupy B. Pogoda była piękna, więc młodzi zawodnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas 6 wyścigów. Ostatecznie zwyciężył Bartosz Piotrowski, kolejne dwa miejsca zajęły siostry Magda i Paulina Placzke. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do próbowania sił na RS Terach.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941