TYP: a1

Puchar RS Tera

wtorek, 28 czerwca 2011
Informacja prasowa
Plany wprowadzenia RS Tera jako oficjalnej klasy szkoleniowej w Polsce musiały zostać odłożone w przyszłość, z powodu braku wsparcia ze strony sponsorów wspólnej inicjatywy Polskiego Związku Żeglarskiego i mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza. Jednak dzięki promocji tej klasy na regatach w całej Polsce młodzi żeglarze zdążyli już się do nich przekonać i chcą na nich pływać. Kilka tego typu łódek pozostaje do dyspozycji żeglarzy w Porcie Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim.

RS Tera, to jednoosobowa, nowoczesna łódka z angielskiej stoczni RS Sailing. Jest wygodna, niewielka i lekka, co sprawia, że jest idealną jednostką do szkolenia młodych żeglarzy i świetną propozycją dla osób, które chcą kontynuować żeglowanie po Optymiście zanim przesiądą się na Lasery lub 29ery.

25 czerwca w Porcie Jachtowym Nieporęt odbyły się regaty o Puchar RS Tera. Na starcie stanęło 6 łódek, na których ścigali się zawodnicy żeglujący na co dzień w klasie Optimist w grupie A oraz startujący na RS Terach zawodnicy grupy B. Pogoda była piękna, więc młodzi zawodnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas 6 wyścigów. Ostatecznie zwyciężył Bartosz Piotrowski, kolejne dwa miejsca zajęły siostry Magda i Paulina Placzke. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do próbowania sił na RS Terach.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883