TYP: a1

Klasa RS Tera na targach Boatshow w Poznaniu

wtorek, 9 listopada 2010
Anna Karczewska
RS TeraŁódki klasy RS Tera podróżują po całym kraju od września. Widziano je już w Charzykowach, Mrągowie, nad Zalewem Zegrzyńskim i w Gdańsku i Gdyni. Łącznie ponad 200 młodych zawodników z miejscowych klubów żeglarskich miało okazję wypróbować je na wodzie i sprawdzić, w praktyce, możliwości nowej klasy.

Testy i pierwsze regaty flota RS Tera ma już za sobą, ale nadal nie wszyscy wiedzą o możliwościach i szansach, jakie niesie dla polskiego systemu szkoleniowego dzieci i młodzieży. Dlatego, w ten weekend, w Poznaniu RS Tera zostanie zaprezentowana podczas XII edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW 2010. Wystawcy zaprezentują tam ponad 150 modeli jachtów żaglowych, motorowych oraz innego sprzętu pływającego, wśród nich również premiery na najbliższy sezon. Podczas Boatshow 2010 swoje stoiska będą miały największe polskie stocznie, dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, ożaglowania, wyposażenia, firmy czarterowe oraz wydawnictwa branżowe.

„Podczas Boatshow przedstawimy możliwości nowej klasy, nie tylko trenerom i młodym żeglarzom, ale też środowisku – mówi Franek Badowski, opiekun nowej klasy w Polsce – będziemy mieli okazję spotkać się z autorytetami żeglarskimi i przedstawicielami klubów. Chcemy zebrać jak najwięcej opinii dotyczących RS Tera.”

W kolejnym sezonie żeglarskim, pomysłodawca wprowadzenia nowej klasy Mateusz Kusznierewicz przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego planuje organizację cyklu regat z udziałem RS Tera. W trakcie targów Boatshow zostanie zaprezentowany wstępny kalendarz klasy na rok 2011.

W sobotę, 12 listopada o godz. 15.00 na scenie głównej odbędzie się oficjalna prezentacja klasy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już dzisiaj.
RS Tera
O klasie RS Tera

RS Tera, to jednoosobowa, nowoczesna łódka wyprodukowana w angielskiej stoczni RS Sailing. Jest wygodna, niewielka i lekka, co sprawia, że jest idealną jednostką do szkolenia młodej kadry żeglarskiej i świetną propozycją dla osób, które chcą kontynuować żeglowanie po Optymiście. Stowarzyszenie klasy RS Tera, we współpracy z Mateuszem Kusznierewiczem i przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego, zamierza wprowadzić klasę RS Tera, do ogólnopolskiego programu szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

Kontakt:

Franek Badowski
Mobile: 796112811
Mail: franek.badowski@vmg-sailing.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898