TYP: a1

Klasa RS Tera na targach Boatshow w Poznaniu

wtorek, 9 listopada 2010
Anna Karczewska
RS TeraŁódki klasy RS Tera podróżują po całym kraju od września. Widziano je już w Charzykowach, Mrągowie, nad Zalewem Zegrzyńskim i w Gdańsku i Gdyni. Łącznie ponad 200 młodych zawodników z miejscowych klubów żeglarskich miało okazję wypróbować je na wodzie i sprawdzić, w praktyce, możliwości nowej klasy.

Testy i pierwsze regaty flota RS Tera ma już za sobą, ale nadal nie wszyscy wiedzą o możliwościach i szansach, jakie niesie dla polskiego systemu szkoleniowego dzieci i młodzieży. Dlatego, w ten weekend, w Poznaniu RS Tera zostanie zaprezentowana podczas XII edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW 2010. Wystawcy zaprezentują tam ponad 150 modeli jachtów żaglowych, motorowych oraz innego sprzętu pływającego, wśród nich również premiery na najbliższy sezon. Podczas Boatshow 2010 swoje stoiska będą miały największe polskie stocznie, dystrybutorzy jachtów żaglowych i motorowych, ożaglowania, wyposażenia, firmy czarterowe oraz wydawnictwa branżowe.

„Podczas Boatshow przedstawimy możliwości nowej klasy, nie tylko trenerom i młodym żeglarzom, ale też środowisku – mówi Franek Badowski, opiekun nowej klasy w Polsce – będziemy mieli okazję spotkać się z autorytetami żeglarskimi i przedstawicielami klubów. Chcemy zebrać jak najwięcej opinii dotyczących RS Tera.”

W kolejnym sezonie żeglarskim, pomysłodawca wprowadzenia nowej klasy Mateusz Kusznierewicz przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego planuje organizację cyklu regat z udziałem RS Tera. W trakcie targów Boatshow zostanie zaprezentowany wstępny kalendarz klasy na rok 2011.

W sobotę, 12 listopada o godz. 15.00 na scenie głównej odbędzie się oficjalna prezentacja klasy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już dzisiaj.
RS Tera
O klasie RS Tera

RS Tera, to jednoosobowa, nowoczesna łódka wyprodukowana w angielskiej stoczni RS Sailing. Jest wygodna, niewielka i lekka, co sprawia, że jest idealną jednostką do szkolenia młodej kadry żeglarskiej i świetną propozycją dla osób, które chcą kontynuować żeglowanie po Optymiście. Stowarzyszenie klasy RS Tera, we współpracy z Mateuszem Kusznierewiczem i przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego, zamierza wprowadzić klasę RS Tera, do ogólnopolskiego programu szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

Kontakt:

Franek Badowski
Mobile: 796112811
Mail: franek.badowski@vmg-sailing.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 July

Szwajcarska "Allinghi" ponownie wygrała najbardziej prestiżowe regaty żeglarskie i zdobyła Puchar Ameryki. W finale pokonała "Team New Zealand". W gronie pretendentów do tytułu walczył hiszpański zespół "Desafio" ze skipperem Karolem Jabłońskim.
wtorek, 3 lipca 2007
Na Atlantyku "Orange 2" przepłynął w ciągu doby 766 Mm.
poniedziałek, 3 lipca 2006
Wyruszyła z Gdańska wyprawa jachtu "Gedania" z zamiarem opłynięcia obu Ameryk. Wyprawą dowodził Kpt. Dariusz Bogucki.
czwartek, 3 lipca 1975
W regatach Bermudy-Europa po raz pierwszy wystartował polski jacht "Komodor" z Kpt. Tadeuszem Siwcem.
środa, 3 lipca 1963