TYP: a1

Pożegnaj ferie z Programem Edukacji Morskiej w Gdańsku

piątek, 31 stycznia 2014
Informacja prasowa
Program Edukacji MorskiejCzas zimowego odpoczynku w województwie pomorskim zbliża się ku końcowi, warto spędzić te ostatnie dni laby aktywnie, aby z zapasem energii rozpocząć drugi semestr roku szkolnego.

Wybór atrakcji, który przygotowały trójmiejskie instytucje jest bardzo szeroki. Badminton, tenis, hokej podwodny, to tylko część propozycji dla dzieci i młodzieży. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku postanowił przełamać schemat mówiący, że żeglarstwo to sport sezonowy i zaprasza na zimowy piknik do Morskiego Przedszkola.

- Tak jak w każdej innej dyscyplinie, aby być w formie, trzeba ćwiczyć cały rok. Piknik to doskonała okazja szczególnie dla początkujących miłośników sportów wodnych, którzy powinni wykorzystać zimowy czas na utrwalanie wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa i ćwiczenia, dzięki którym w sezon żeglarski wkroczą jak najlepiej przygotowani – mówi Michał, sternik Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Nie zabraknie także ciekawostek dla młodszych dzieci, które edukacyjny rejs na jachtach Programu mają jeszcze przed sobą. Każdy kto przyjdzie 31 stycznia do Morskiego Przedszkola przy ul. Rogalińskiej 17 w Gdańsku, będzie mógł przekonać się jak zmienia się skład wody podczas kolejnych etapów oczyszczania, samodzielnie wykonując badania za pomocą specjalistycznego sprzętu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej!

W programie pikniku ponadto: zawody w przeciąganiu liny, kurs pierwszej pomocy, nauka wiązania węzłów i inne morskie atrakcje.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w zimowym pikniku żeglarskim, który odbędzie się 31 stycznia w Morskim Przedszkolu przy ul. Rogalińskiej 17 w Gdańsku. Startujemy o godzinie 14:00!

Zapraszają sternicy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786