TYP: a1

Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu Świnoujście 2014: Simonne Ferrarese Mistrzem Europy!

poniedziałek, 14 lipca 2014
Informacja prasowa | Magda Makowska
Match Racing ŚwinoujściePo czterech dniach zmagań załóg startujących w Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu, poznaliśmy zwycięzcę. Włoska załoga Simonne Ferrarese na jachcie „Polskie LNG” wygrała w finale z Szwajcarem Ericiem Monninem „Świnoujście” i tym samym otrzymała Tytuł Mistrza Europy w Match Racingu 2014. Niestety na podium zabrakło miejsca dla obu polskich sterników, do półfinałów nie zakwalifikowali się Przemysław Tarnacki i Marek Stańczyk, którzy zajęli kolejno 11. i 8. miejsca.Pełne wyniki Polskie LNG Mistrzostwa Europy:

 1. Simonne Ferrarese ITA
 2. Eric Monnin SUI
 3. Johnie Berntsson SWE
 4. Tomislav Basic CRO
 5. Mati Sepp EST
 6. Arthur Herreman FRA
 7. Antii Luhta FIN
 8. Marek Stańczyk POL
 9. Felix Ochme GER
 10. Niklas Deckhammar SWE
 11. Przemek Tarnacki POL
 12. Philip Bendon IRL

Po raz pierwszy w historii, regaty o tak dużej randze zostały rozegrane w Świnoujściu. I to nie byle gdzie, bo na Świnie, na torze wodnym, po którym kursują duże statki i promy pasażerskie.

Match Racing Świnoujście

Na starcie regat pojawiło się 12 europejskich załóg. Zmagania rozpoczęły się w czwartek rundą kwalifikacyjną, czyli serią pojedynków „każdy z każdym”. W sobotę rozegrane zostały półfinały, a w niedzielę seria finałowa Mistrzostw Europy.

Jestem niezmiernie szczęśliwy. To jest moje pierwsze zwycięstwo w Polsce, i to jakie, jestem Mistrzem Europy!. Moja załoga pracowała bardzo ciężko przez całe cztery dni, bardzo udane dla nas regaty. Teraz idziemy świętować!”- powiedział Simonne Ferrarese zaraz po dobiciu do brzegu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June