TYP: a1

Staffan Lindberg wygrywa Marina Kamień Pomorski Match Race

poniedziałek, 21 lipca 2014
Informacja prasowa | Magda Makowska
Kamień pomorski match raceFińska załoga Staffana Lindberga po trzech dniach zmagań w Kamieniu Pomorskim wygrała w finale z francuską załogą Arthura Herremana i zdobyła kwalifikację do Pucharu Świata Alpari World Match Racing Tour.

Po niecałym tygodniu odpoczynku po Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu jedenaście załóg z całego świata przyjechało do Kamienia Pomorskiego na kolejny przystanek cyklu Polish Match Tour. Regaty rozpoczęły się w piątek, 18.lipca 2014 rundą kwalifikacyjną ‘każdy z każdym’. Po pierwszym dniu niekwestionowanym liderem była załoga Patryka Zbroi, która przegrała jedynie jeden pojedynek na pięć stoczonych. Dobrą passę Zbroja kontynuował drugiego dnia rozgrywek Round Robin, które ostatecznie zakończył na drugim miejscu. Lepszy był tylko Francuz Arthur Herreman, który jako zwycięzca kwalifikacji awansował bezpośrednio do półfinałów.

Do ćwierćfinałów oprócz Zbroi awansowały jeszcze dwie polskie załogi – Przemysława Tarnackiego i Rafała Sawickiego. Tarnacki pokonał swojego przeciwnika z Australii Matthew Jerwooda i jako jedyny z Polaków awansował do półfinałów. Sawickiemu nie udało się pokonać Lindberga a Zbroja niespodziewanie przegrał z Duńczykiem Lucasem Lierem.

Po zaciętych wyścigach półfinałowych do finału awansował Lindberg i Herreman, a o trzecie miejsce walczyły załogi Tarnackiego i Liera na jachtach „Subaru” i „D.A.D”. Po nieudanym występie na Polskie LNG Mistrzostwa Europy Polakowi udało się wywalczyć trzecie miejsce i stanąć na podium Marina Kamień Pomorski Match Race. „Cieszę się że udało nam się wrócić do Kamienia Pomorskiego. To dla nas ostatni sprawdzian formy przed Sopot Match Race i dobrze, że go zdaliśmy” –powiedział Tarnacki.

Drugie miejsce zajęła załoga Herremana, a zwycięzcą Marina Kamień Pomorski Match Race został Staffan Lindberg z Finlandii, który otrzymał oficjalne zaproszenie na regaty Alpari World Match Racing Tour. „Byłem tu na misji. Przyjechałem po kwalifikację do Sopot Match Race. I udało się. Misja wykonana” skomentował Lindberg po odebraniu nagrody.

Oficjalne wyniki Marina Kamień Pomorski Match Race:

1. Staffan Lindberg (FIN)
2. Arthur Herreman (FRA)
3. Przemyslaw Tarnacki (POL)
4. Lucas Lier (DEN)
5. Patryk Zbroja (POL)
6. Matthew Jerwood (AUS)
7. Rafał Sawicki (POL)
8. Marek Stańczyk (POL)
9. Szymon Szymik (POL)
10. Jens Hartwig (GER)
11. Sławek Plichta (POL)

Marina Kamien Pomorski Match Race to już drugie regaty kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Polsce. Pierwsze odbyły się w ramach regat Szczecin Match Race na przełomie maja i czerwca. Organizatorem regat jest MT Partners – Polish Match Tour, MKŻ Opti Kamień Pomorski i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są TBS Kwartał Dominikański, Marina’Club, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska, Polskie LNG i D.A.D Sportswear – oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492