TYP: a1

6. SAIL ŚWINOUJŚCIE & XXX. Pływający Festiwal Piosenki Morskiej "Wiatrak"

poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Informacja prasowa | A.Skrobowska / WPT
Za niespełna miesiąc Świnoujście, jak co roku o tej porze, odwiedzą żaglowce, by wziąć udział w Sail Świnoujście. Po raz pierwszy gościć będziemy nowe jednostki z Holandii – Morgenster i De Gallant, łotewską Libavę, a także niemieckie Ubena von Bremen i Seedüwel. Przypłyną też znane już mieszkańcom - Eldorado, Bryza H, Kapitan Głowacki i Baltic Beauty.

Morgenster
Żaglowiec "Morgenster"

Największą atrakcją imprezy są oczywiście rejsy żaglowcami. Dwie godziny bujania na morzu, pod żaglami, to zwłaszcza dla gości z głębi kraju niezapomniane przeżycie i jedna z wyjątkowych atrakcji podczas pobytu w nadmorskim Świnoujściu. Tradycyjnie już w sobotę, 16 sierpnia w ramach ostatniego tego dnia rejsu o 19:00 żaglowce wypłyną w szyku paradnym. Bilety na wszystkie rejsy zarezerwować i kupić można poprzez stronę www.rejsy-zaglowcami.pl. Po paradzie ok. 23:00 zapraszamy wszystkich na wyjątkowy pokaz fajerwerków!

Na miłośników szanty i piosenki morskiej czeka atrakcyjny program Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak”. Przez trzy dni trwania imprezy na scenie i pokładach wybranych żaglowców wystąpią uznani, jak i debiutujący wykonawcy tego gatunku.

A co ponadto? Ciekawy asortyment i sporo atrakcji odwiedzający znajdą w ramach tegorocznego jarmarku. Dla najmłodszych powstanie specjalna strefa dla dzieci, obejmująca urządzenia, zabawki oraz program animacyjny i warsztaty żeglarskie. Dla nieco starszych – ponad 40-metrowe diabelskie koło! Do tego wielkie wędzenie, wielkie, gotowanie, Wioska Wikingów, baseny do rodzinnych szaleństw! Zaproszeniem na imprezę będzie także wystawa fotografii o tematyce morskiej, którą oglądać będzie można już od 4.08 na promenadzie (na wysokości Muszli koncertowej).

Szczegóły na www.sail-swinoujscie.pl!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940