TYP: a1

6. SAIL ŚWINOUJŚCIE & XXX. Pływający Festiwal Piosenki Morskiej "Wiatrak"

poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Informacja prasowa | A.Skrobowska / WPT
Za niespełna miesiąc Świnoujście, jak co roku o tej porze, odwiedzą żaglowce, by wziąć udział w Sail Świnoujście. Po raz pierwszy gościć będziemy nowe jednostki z Holandii – Morgenster i De Gallant, łotewską Libavę, a także niemieckie Ubena von Bremen i Seedüwel. Przypłyną też znane już mieszkańcom - Eldorado, Bryza H, Kapitan Głowacki i Baltic Beauty.

Morgenster
Żaglowiec "Morgenster"

Największą atrakcją imprezy są oczywiście rejsy żaglowcami. Dwie godziny bujania na morzu, pod żaglami, to zwłaszcza dla gości z głębi kraju niezapomniane przeżycie i jedna z wyjątkowych atrakcji podczas pobytu w nadmorskim Świnoujściu. Tradycyjnie już w sobotę, 16 sierpnia w ramach ostatniego tego dnia rejsu o 19:00 żaglowce wypłyną w szyku paradnym. Bilety na wszystkie rejsy zarezerwować i kupić można poprzez stronę www.rejsy-zaglowcami.pl. Po paradzie ok. 23:00 zapraszamy wszystkich na wyjątkowy pokaz fajerwerków!

Na miłośników szanty i piosenki morskiej czeka atrakcyjny program Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak”. Przez trzy dni trwania imprezy na scenie i pokładach wybranych żaglowców wystąpią uznani, jak i debiutujący wykonawcy tego gatunku.

A co ponadto? Ciekawy asortyment i sporo atrakcji odwiedzający znajdą w ramach tegorocznego jarmarku. Dla najmłodszych powstanie specjalna strefa dla dzieci, obejmująca urządzenia, zabawki oraz program animacyjny i warsztaty żeglarskie. Dla nieco starszych – ponad 40-metrowe diabelskie koło! Do tego wielkie wędzenie, wielkie, gotowanie, Wioska Wikingów, baseny do rodzinnych szaleństw! Zaproszeniem na imprezę będzie także wystawa fotografii o tematyce morskiej, którą oglądać będzie można już od 4.08 na promenadzie (na wysokości Muszli koncertowej).

Szczegóły na www.sail-swinoujscie.pl!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871