TYP: a1

Za nami I etap drugiej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej

wtorek, 29 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Sczecińska Liga Regatowa
W miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe w okolicach przystani Yacht Klubu Polski w Marina’Club w Szczecinie odbyły się pierwsze regaty wiosennej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Po raz kolejny najlepsza okazała się załoga obrońców tytułu z ubiegłego roku Deloitte Adventure Team.

Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy PMTevents, organizatora m.in. cyklu regat Polish Match Tour. Celem ligi jest stworzenie możliwości regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty stacjonują w Marina Club w Szczecinie nad jeziorem Dąbie i stanowią trzon floty wykorzystywanej do organizacji regat match racingowych Pucharu Świata.

W regatach rozgrywanych w bardzo zmiennym wietrze odbyło się sześć wyścigów. Najrówniej żeglowała załoga Deloitte wygrywając regaty z ilością 12 punktów. Walka o drugie miejsce toczyła się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie miejsca od drugiego do piątego dzielił tylko jeden punkt w tym trzy załogi na remisie. Po skomplikowanych obliczeniach na drugim stopniu podium stanęła Kancelaria Doradztwa Podatkowego EOL, a na najniższym firma Bilfingers.

Końcowa klasyfikacja I etapu w klasie TOM28:

  1. Deloitte Adventure Team – Łukasz Żuchowski
  2. EOL – Best Advisors Team – Michał Wojtas
  3. Bilfingersi – Adam Szymborski
  4. BFC (Baltic Forwarding Company) – Adam Walczak
  5. PKO Leasing – Krzysztof Rączka
  6. VitroLive – Rafał Kurzała

Liga składa się z cztery regat rozgrywanych co dwa tygodnie od końca kwietnia do początku czerwca. Finał planowany jest na sobotę 7 czerwca. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ubiegłym roku wywalczyła załoga Deloitte.

Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492