TYP: a1

Za nami I etap drugiej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej

wtorek, 29 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Sczecińska Liga Regatowa
W miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe w okolicach przystani Yacht Klubu Polski w Marina’Club w Szczecinie odbyły się pierwsze regaty wiosennej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Po raz kolejny najlepsza okazała się załoga obrońców tytułu z ubiegłego roku Deloitte Adventure Team.

Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy PMTevents, organizatora m.in. cyklu regat Polish Match Tour. Celem ligi jest stworzenie możliwości regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty stacjonują w Marina Club w Szczecinie nad jeziorem Dąbie i stanowią trzon floty wykorzystywanej do organizacji regat match racingowych Pucharu Świata.

W regatach rozgrywanych w bardzo zmiennym wietrze odbyło się sześć wyścigów. Najrówniej żeglowała załoga Deloitte wygrywając regaty z ilością 12 punktów. Walka o drugie miejsce toczyła się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie miejsca od drugiego do piątego dzielił tylko jeden punkt w tym trzy załogi na remisie. Po skomplikowanych obliczeniach na drugim stopniu podium stanęła Kancelaria Doradztwa Podatkowego EOL, a na najniższym firma Bilfingers.

Końcowa klasyfikacja I etapu w klasie TOM28:

  1. Deloitte Adventure Team – Łukasz Żuchowski
  2. EOL – Best Advisors Team – Michał Wojtas
  3. Bilfingersi – Adam Szymborski
  4. BFC (Baltic Forwarding Company) – Adam Walczak
  5. PKO Leasing – Krzysztof Rączka
  6. VitroLive – Rafał Kurzała

Liga składa się z cztery regat rozgrywanych co dwa tygodnie od końca kwietnia do początku czerwca. Finał planowany jest na sobotę 7 czerwca. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ubiegłym roku wywalczyła załoga Deloitte.

Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 September

Z Gdyni wyruszył w rejs s/y "Nirwana" (Kpt. Wiesław Kłosowski) do Miami i z powrotem (powrót 26.05.1991 r.).
sobota, 29 września 1990