TYP: a1

Pierwsze "Nieporęckie Żagle" za nami

poniedziałek, 29 września 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
Tegoroczny sezon żeglarski zbliża się już ku końcowi. W miniony weekend żeglarze spotkali się na Jeziorze Zegrzyńskim w I Regatach Gminy Nieporęt "Nieporęckie Żagle" w klasie Nautica 450. Po raz kolejny najwyższy stopień podium przypadł Pawłowi Nawrockiemu, który w większości startów pierwszy wpływał na metę.

Nieporęckie Żagle
Fot. Bartosz Modelski

W dwudniowych regatach, które zorganizowała Przystań Między Żaglami, udział wzięło kilka klas żeglarskich. Obok jachtów Nautica 450 walczących w "Nieporęckich Żaglach", na wodach Jeziora Zegrzyńskiego rywalizowały także załogi jachtów Omega i RS Vision, które ścigały się w I Regatach o Puchar Wójta Gminy Nieporęt w klasach Omega i RS Vision oraz w przedostatnich w tym sezonie, IV Regatach cyklu "O Błękitnego Królika Przystani Między Żaglami".

Pogoda pokrzyżowała nieco żeglarskie plany. W klasie Nautica 450 z dziesięciu zaplanowanych wyścigów załogom udało się dokończyć siedem. Team Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz aż pięciokrotnie przekraczali linię mety na pierwszej pozycji. Dzięki temu zakończyli regaty na najwyższym miejscu z 7 puntami na koncie. Za nimi uplasowali się Robert Rudziński i Paweł Paulak (11 punktów), a na trzeciej pozycji Łukasz Maksymowicz i Marek Kunkel (16 punktów).

Teamy klasy Nautica 450 spotkają się jeszcze tradycyjnie na regatach o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej (4.10.2014), które w tym roku odbędą się już po raz 63! Są to bez wątpienia jedne z najstarszych cyklicznych regat organizowanych w Polsce, a pieczę nad nimi sprawuje Yacht Klub Stal Gdynia. Dzień później, w niedzielę, klasa Nautica 450 będzie miała "Regaty Zakończenia Sezonu". Do zobaczenia w Gdyni!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883