TYP: a1

Finał Pucharu Polski Nautica 450

czwartek, 18 września 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
Przed nami ostatni start z cyklu Pucharu Polski w klasie Nautica 450. W najbliższy weekend załogi wystartują w regatach o Puchar Wójta Gminy Nieporęt oraz w IV regatach „O Błękitnego Królika Przystani Między Żaglami” (20-21.04.2014). Ich organizatorem jest Przystań Między Żaglami w Nieporęcie.

Nautika 450
Fot. Bartosz Modelski

Finał Pucharu Polski jest kolejną imprezą klasy Nautica 450 rozgrywaną na Jeziorze Zegrzyńskim. Dwa tygodnie wcześniej załogi spotkały się tam w ramach Mistrzostw Warszawy Jachtów Kabinowych (5-6.09.2014). Zwyciężył wówczas Paweł Nawrocki, przed Pawłem Gaskiem i Łukaszem Maksymowiczem. Mamy nadzieję, że tym razem frekwencja będzie jeszcze lepsza, gdyż warszawska flota jest całkiem duża, a na regatach zapowiedziała się też spora reprezentacja Wielkopolski. Spodziewamy się więc bardzo ciekawej rywalizacji, zwłaszcza pomiędzy tymi dwoma regionami.

Pierwszy dzień to regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, które zostaną rozegrane m.in. w klasach Nautica 450, Omega Standard, RS Vision, RS Vareo i Hobie Cat 16. Inauguracja i odprawa sterników zaplanowana została na sobotni poranek o godz. 10:00, natomiast start do pierwszego z pięciu zaplanowanych wyścigów przewidziany jest na godz. 11:15. Gdy załogi rywalizować będą na wodzie, widzowie, oprócz dopingowania i śledzenia zmagań z brzegu, będą mogli wziąć udział w różnych aktywnościach dla nich przygotowanych:
- od godz. 10:00 atrakcje dla dzieci,
- od godz. 12:30 bezpłatne rejsy tramwajem wodnym
- o godz. 14:00 koncert zespołu szantowego Wodny Patrol
- około godz. 16:30 zakończenie imprezy

Drugiego dnia, w niedzielę, odbędą się IV Regaty o Niebieskiego Królika Przystani Między Żaglami. Otwarcie regat, podobnie jak dzień wcześniej, zaplanowano na godz. 10:00, a start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godz. 11:15. W planie jest 5 wyścigów i mamy nadzieję, że pogoda na to pozwoli. Zakończenie zaplanowane jest na godz. 16:30.

Biuro i port regat:
Przystań „Między Żaglami” na terenie Kompleksu Rekreacyjno- Wypoczynkowego Nieporęt – Pilawa, ul. Wojska Polskiego 3, Nieporęt.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 December

Na jachcie "Geneve" zakończył rejs Michel Mermod; trasa prowadziła z Callao przez Filipiny, Cieśninę Malakka, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Dobrej Nadziei do Hyeres.
środa, 7 grudnia 1966
W Londynie zmarł William Bligh, kapitan żaglowca "Bounty" słynnego z rebelii załogi zakończonej wysadzeniem kapitana i jego zwolenników do szalupy.
niedziela, 7 grudnia 1817