TYP: a1

Nautica 450 na Mistrzostwach Warszawy

wtorek, 2 września 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
W nadchodzący weekend Jezioro Zegrzyńskie gościć będzie kolejne regaty, bowiem już w sobotę wystartują tam Mistrzostwa Warszawy Jachtów Kabinowych (5-6.09.2014). Na starcie staną m.in. załogi jachtów Nautica 450, a także klasy turystyczne oraz Skippi 650, Omega i Tango.

450
Fot. Bartosz Modelski

Dla ekip z klasy Nautica 450 będą to kolejne regaty zaliczane do Pucharu Polski. Zespoły miały miesiąc przerwy po ostatnim starcie w Gdyni podczas Mistrzostw Skiff & Dinghy (2-3.08.2014). Gdyńskie regaty były nieco pechowe dla teamów startujących w klasie Nautica 450 – bardzo kapryśny wiatr, a właściwie jego brak, pozwolił dokończyć tylko 3 starty, a najlepszą z załóg okazała się Anna Szmul i Gabriela Murach. Zespoły miały zatem czas na treningi i opracowanie taktyki przed końcówką sezonu żeglarskiego, w tym nadchodzącymi regatami, gdzie obok łodzi Nautica 450 wystartuje sześć innych klas.

Regaty na Zegrzu są świetną okazją dla jachtów, które z różnych powodów nie brały udziału w regatach wyjazdowych, w innych częściach Polski. Warto nadmienić, że warszawska flota jest niemała, mamy więc nadzieję, na wysoką frekwencję. Start w zawodach zapowiedział już tegoroczny Mistrz Polski klasy, Paweł Nawrocki, a także inne warszawskie ekipy, m.in. Maciej Tomaszuk, Łukasz Maksymowicz – ten drugi już w czerwcowych startach pokazał, że może nieźle zamieszać w czołówce, a także Paweł Gasek, który w tym roku dołączył do rodziny klasy Nautica 450. Regaty na Zegrzu to również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przez tych, którzy ścigają na innych małych mieczówkach.

Organizatorem Mistrzostw Warszawy Jachtów Kabinowych jest Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano 6.09.2014 r. o godz. 11:00 w Bazie Szkoleniowo-Regatowej WOZŻ w Nieporęcie, ul. Wojska Polskiego 3, gdzie zlokalizowane będzie biuro regat. Zakończenie w niedzielę o godz. 14:00. Trzymamy kciuki za załogi jachtów Nautica 450 i za pomyślną pogodę!

Kolejne starty już dwa tygodnie później, 20-21.09.2014 w Nieporęcie, które organizuje Przystań Między Żaglami.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 November

Zmarł Kazimierz Michalski - instruktor i wychowawca młodzieży, konstruktor i inspektor nadzoru technicznego, zasłużony działacz żeglarstwa polskiego.
piątek, 29 listopada 1991
Wystartowała do samotnego rejsu non stop Kay Cottee.
niedziela, 29 listopada 1987