TYP: a1

Nagrody STI nasze - sukces w Aalborg

wtorek, 19 listopada 2013
Informacja prasowa

Prezydent Soska odbiera obraz z rąk Douglasa Prothero
To już oficjalne – Tomasz Andraszewicz najlepszym młodym trenerem żeglarstwa na świecie. W sobotę w duńskim Aalborg został uhonorowany tytułem Young Sail Trainer Of The Year. Szczecin został wyróżniony dzięki najliczniejszej reprezentacji na tegorocznych The Tall Ships Races.

Rozpiera nas duma i świętujemy sukces. Podczas dorocznej konferencji Sail Training International i gali, która odbyła się w duńskim Aalborg w minioną sobotę Tomasz osobiście odebrał nagrodę z rąk Robbiego Crowa, prezesa STI Youth.

Nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i niewątpliwym zaszczytem. Mam nadzieję, że to wydarzenie okaże się istotnym punktem w mojej karierze – mówi Tomasz. – Dodatkowo bardzo się cieszę ze spotkania z doświadczonymi żeglarzami, które uświadomiło mi, jak wiele jeszcze przede mną – dodaje.

Szczecin został wyróżniony nagrodą STI Host Port Award. Nagrodę odebrał prezydent Krzysztof Soska, a wręczona została przez Douglasa Prothero, prezesa Sail Training International. Również Krzysztof Soska odebrał oficjalne podziękowania dla Szczecina za cztery lata wsparcia TTSR jako presenting sponsor.

Tomek Andraszewicz jest najmłodszym kapitanem w Centrum Żeglarskim, od dwóch lat dowodzi jachtem klasy Delphia, piękną Urticą. Od tego czasu jest również trenerem żeglarstwa, posiada tytuł instruktora. Mimo młodego wieku – ma zaledwie 21 lat! – jest odpowiedzialnym kapitanem, oddanym trenerem, rozważnym i opanowanym, zdolnym przywódcą, budzącym respekt wśród członków załogi. Podczas tegorocznych The Tall Ships Races to właśnie jemu przypadł tytuł najmłodszego kapitana biorącego udział w regatach, a załodze Urtiki – również miano najmłodszej.

W tym roku Tomasz uczestniczył w regatach wielkich żaglowców po raz trzeci – w 2009 roku był członkiem załogi Daru Szczecina, w 2010 popłynął jako pierwszy oficer na Zrywie, w tym roku po raz pierwszy dowodził swoją załogą, co zostało docenione przez kapitułę dorocznej nagrody Sail Training International.

Ponadto Tomasz ma na swoim koncie wiele innych sukcesów – trzecie miejsce w klasie Open II w Regatach o Puchar Magnolii 2012 i pierwsze miejsce w tegorocznej edycji imprezy; we wrześniu 2013 w Regatach o Puchar Poloneza w wyścigu załóg dwuosobowych, startował na Urtice, na której wraz z towarzyszącym mu Wojciechem Zakrzewskim zajął drugie miejsce w klasie Delphia oraz piąte miejsce w klasie Open.

Weronika Bulicz, Centrum Żeglarskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942