TYP: a1

Mini Transat 2013 - postój w Hiszpanii

środa, 30 października 2013
Dyrektor regat Mini Transat zadecydował o wprowadzeniu planu B, którym jest postój floty Mini w hiszpańskim porcie Sada, w pobliżu La Coruny. Tam żeglarze startujący w wyścigu przeczekają silny południowo-zachodni wiatr, który jest prognozowany na 1 i 2 listopada. Flota jest spodziewana na miejscu pomiędzy 31 października a 1 listopada.

Wczoraj rano wydawało się, że okno pogodowe otwarło się na wystarczająco długo, żeby cała flota mogła bezpiecznie minąć Przylądek Finisterre i pożeglować w kierunku Lanzarote na Kanarach, jednak warunki w tym regionie znów się pogarszają. Jako że bezpieczeństwo startujących w regatach żeglarzy jest priorytetem dla organizatorów, zapadła decyzja o przystanku w Sada. Rezultat uzyskany przez zawodników w pierwszym biegu będzie liczony jako suma odcinków Douarnenez - Sada i Sada - Lanzarote. Drugi bieg zaplanowano na trasie z Lanzarote do Pointe-à-Pitre na Karaibach.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922