TYP: a1

Mini Transat 2013 - postój w Hiszpanii

środa, 30 października 2013
Dyrektor regat Mini Transat zadecydował o wprowadzeniu planu B, którym jest postój floty Mini w hiszpańskim porcie Sada, w pobliżu La Coruny. Tam żeglarze startujący w wyścigu przeczekają silny południowo-zachodni wiatr, który jest prognozowany na 1 i 2 listopada. Flota jest spodziewana na miejscu pomiędzy 31 października a 1 listopada.

Wczoraj rano wydawało się, że okno pogodowe otwarło się na wystarczająco długo, żeby cała flota mogła bezpiecznie minąć Przylądek Finisterre i pożeglować w kierunku Lanzarote na Kanarach, jednak warunki w tym regionie znów się pogarszają. Jako że bezpieczeństwo startujących w regatach żeglarzy jest priorytetem dla organizatorów, zapadła decyzja o przystanku w Sada. Rezultat uzyskany przez zawodników w pierwszym biegu będzie liczony jako suma odcinków Douarnenez - Sada i Sada - Lanzarote. Drugi bieg zaplanowano na trasie z Lanzarote do Pointe-à-Pitre na Karaibach.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941