TYP: a1

Mini Transat 2013 - kod zielony

poniedziałek, 28 października 2013
Ambiance Port RhuOrganizatorzy regat Mini Transat 2013 zadecydowali wczoraj o zmianie koloru kodu na zielony, co oznacza, że żeglarze-samotnicy powinni rozpocząć wyścig przez Atlantyk w ciągu najbliższych 24 godzin.

Jeśli nic się nie zmieni, dziś w nocy lub jutro rano żeglarze wyruszą na południowy wschód, w kierunku Lanzarote. Na początek wyścigu prognozowany jest silny północno-zachodni wiatr, który następnie ma słabnąć, a później odkręcać na południowy zachód i znów przybierać na sile. Zmiana kierunku wiatru powinna nastąpić w momencie, kiedy flota będzie mijać Przylądek Finisterre.

Żeglarze oczekują na rozpoczęcie regat od 13 października, jednak plany krzyżują im złe warunki pogodowe. Organizatorzy, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, przekładają start wyścigu do czasu aż pogoda się ustabilizuje.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852