TYP: a1

Mini Transat 2013 - kod zielony

poniedziałek, 28 października 2013
Ambiance Port RhuOrganizatorzy regat Mini Transat 2013 zadecydowali wczoraj o zmianie koloru kodu na zielony, co oznacza, że żeglarze-samotnicy powinni rozpocząć wyścig przez Atlantyk w ciągu najbliższych 24 godzin.

Jeśli nic się nie zmieni, dziś w nocy lub jutro rano żeglarze wyruszą na południowy wschód, w kierunku Lanzarote. Na początek wyścigu prognozowany jest silny północno-zachodni wiatr, który następnie ma słabnąć, a później odkręcać na południowy zachód i znów przybierać na sile. Zmiana kierunku wiatru powinna nastąpić w momencie, kiedy flota będzie mijać Przylądek Finisterre.

Żeglarze oczekują na rozpoczęcie regat od 13 października, jednak plany krzyżują im złe warunki pogodowe. Organizatorzy, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, przekładają start wyścigu do czasu aż pogoda się ustabilizuje.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898