TYP: a1

Mini Transat 2013 - wyruszyli!

wtorek, 29 października 2013
Flota Mini Transat opuściła wreszcie wybrzeże Bretanii i wypłynęła w stronę kanaryjskiej wyspy Lanzarote, na następnie Pointe-à-Pitre na Karaibach.

Zdaniem organizatorów pogoda wreszcie pozwala na bezpieczne przejście Zatoki Biskajskiej, chociaż w okolicach przylądka Finisterre może już nie być tak łatwo. Tak czy inaczej, obecne warunki meteorologiczne są najlepsze od dwóch tygodni.

Transatlantyckie regaty Mini Transat 2013 miały się rozpocząć 13 października, jednak przez ponad 2 tygodnie start był przekładany ze względu na trudne warunki pogodowe.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898