TYP: a1

Mini Transat 2013 - kolejne zmiany organizacyjne

środa, 6 listopada 2013
Nie będzie przystanku na Lanzarote, zawodnicy pożeglują z portu Sada prosto na Gwadelupę, zadecydowali organizatorzy regat samotników Mini Transat 2013. Start wyścigu jest zaplanowany na 12 listopada.

Podzielone początkowo na dwa etapy (Douarnenez - Lanzarote - Pointe-à-Pitre), regaty Mini Transat rozegrane zostaną jako jeden bieg na trasie od hiszpańskiego portu Sada do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie. Odcinek o długości 3600 będzie tym samym najdłuższym biegiem w historii Mini Transat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze jachty są spodziewane po drugiej stronie Atlantyku w okolicach 1 grudnia.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898