TYP: a1

Mini Transat 2013 - kolejne zmiany organizacyjne

środa, 6 listopada 2013
Nie będzie przystanku na Lanzarote, zawodnicy pożeglują z portu Sada prosto na Gwadelupę, zadecydowali organizatorzy regat samotników Mini Transat 2013. Start wyścigu jest zaplanowany na 12 listopada.

Podzielone początkowo na dwa etapy (Douarnenez - Lanzarote - Pointe-à-Pitre), regaty Mini Transat rozegrane zostaną jako jeden bieg na trasie od hiszpańskiego portu Sada do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie. Odcinek o długości 3600 będzie tym samym najdłuższym biegiem w historii Mini Transat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze jachty są spodziewane po drugiej stronie Atlantyku w okolicach 1 grudnia.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933