TYP: a1

Mini Transat 2013 - wygrywa pogoda

poniedziałek, 4 listopada 2013
Flota Mini w Gijon
Flota Mini w Gijon
W tegorocznych regatach Mini Transat wciąż prowadzi pogoda, która nie przestaje utrudniać przeprowadzenia wyścigu. Pierwsza część etapu na Lanzarote została odwołana, a flota czeka w Gijon i Sada na ponowny start wyścigu.

Po 16 dniach oczekiwania, 29 października z francuskiego portu Douarnenez wystartowały regaty Mini Transat 2013. 30 października organizatorzy postanowili wprowadzić w życie plan B i podzielić pierwszy etap na Lanzarote na dwie części, z przerwą na przeczekanie złych warunków meteorologicznych w hiszpańskim porcie Sada. Niestety 31 października dalsze pogorszenie pogody wpłynęło na decyzję o anulowaniu etapu Douarnenez - Sada, a zawodnicy otrzymali informację, aby zawinąć do najbliższego portu schronienia. Większość z nich miała w tym czasie najbliżej do hiszpańskiego Gijon i tam też oczekują obecnie na ponowny start regat. Tylko pięciu zawodników osiągnęło port Sada, jak było wcześniej planowane.

W związku z unieważnieniem biegu do Sada, część żeglarzy, którzy nie wystartowali z Douarnenez, ma szansę dotrzeć do portu... drogą lądową. Ponieważ ten odcinek regat został anulowany, zgodnie z przepisami mogą oni nadal wystartować w wyścigu.

Regaty Mini Transat 2013 mają się zakończyć w Pointe-à-Pitre na Karaibach.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991