TYP: a1

Mini Transat 2013 - wygrywa pogoda

poniedziałek, 4 listopada 2013
Flota Mini w Gijon
Flota Mini w Gijon
W tegorocznych regatach Mini Transat wciąż prowadzi pogoda, która nie przestaje utrudniać przeprowadzenia wyścigu. Pierwsza część etapu na Lanzarote została odwołana, a flota czeka w Gijon i Sada na ponowny start wyścigu.

Po 16 dniach oczekiwania, 29 października z francuskiego portu Douarnenez wystartowały regaty Mini Transat 2013. 30 października organizatorzy postanowili wprowadzić w życie plan B i podzielić pierwszy etap na Lanzarote na dwie części, z przerwą na przeczekanie złych warunków meteorologicznych w hiszpańskim porcie Sada. Niestety 31 października dalsze pogorszenie pogody wpłynęło na decyzję o anulowaniu etapu Douarnenez - Sada, a zawodnicy otrzymali informację, aby zawinąć do najbliższego portu schronienia. Większość z nich miała w tym czasie najbliżej do hiszpańskiego Gijon i tam też oczekują obecnie na ponowny start regat. Tylko pięciu zawodników osiągnęło port Sada, jak było wcześniej planowane.

W związku z unieważnieniem biegu do Sada, część żeglarzy, którzy nie wystartowali z Douarnenez, ma szansę dotrzeć do portu... drogą lądową. Ponieważ ten odcinek regat został anulowany, zgodnie z przepisami mogą oni nadal wystartować w wyścigu.

Regaty Mini Transat 2013 mają się zakończyć w Pointe-à-Pitre na Karaibach.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940