TYP: a1

Mini Transat 2013 - wygrywa pogoda

poniedziałek, 4 listopada 2013
Flota Mini w Gijon
Flota Mini w Gijon
W tegorocznych regatach Mini Transat wciąż prowadzi pogoda, która nie przestaje utrudniać przeprowadzenia wyścigu. Pierwsza część etapu na Lanzarote została odwołana, a flota czeka w Gijon i Sada na ponowny start wyścigu.

Po 16 dniach oczekiwania, 29 października z francuskiego portu Douarnenez wystartowały regaty Mini Transat 2013. 30 października organizatorzy postanowili wprowadzić w życie plan B i podzielić pierwszy etap na Lanzarote na dwie części, z przerwą na przeczekanie złych warunków meteorologicznych w hiszpańskim porcie Sada. Niestety 31 października dalsze pogorszenie pogody wpłynęło na decyzję o anulowaniu etapu Douarnenez - Sada, a zawodnicy otrzymali informację, aby zawinąć do najbliższego portu schronienia. Większość z nich miała w tym czasie najbliżej do hiszpańskiego Gijon i tam też oczekują obecnie na ponowny start regat. Tylko pięciu zawodników osiągnęło port Sada, jak było wcześniej planowane.

W związku z unieważnieniem biegu do Sada, część żeglarzy, którzy nie wystartowali z Douarnenez, ma szansę dotrzeć do portu... drogą lądową. Ponieważ ten odcinek regat został anulowany, zgodnie z przepisami mogą oni nadal wystartować w wyścigu.

Regaty Mini Transat 2013 mają się zakończyć w Pointe-à-Pitre na Karaibach.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871