TYP: a1

Już w marcu drugie wiosenne wykłady

piątek, 28 lutego 2014
Informacja prasowa
Wiosenne wykłady
Niebawem rozpocznie się nowy sezon na wodzie. Coraz mniej czasu zostało, aby się do niego dobrze przygotować. Dobrze, czyli nie tylko sprawdzając dokładnie stan łodzi i osprzętu, ale też odświeżając swoją żeglarską wiedzę.

Pomocna w tym będzie już II edycja Wiosennych Wykładów. Jest to blok prelekcji, które mogą być przydatne dla każdego wodniaka. Organizatorzy Wiosennych Wykładów zadbali, aby zgromadzić prelegentów, którzy przedstawią niezwykle interesujący materiał.

Podczas Wykładów zobaczyć będzie można prezentację pt. „Przygotowanie takielunku do sezonu” przygotowaną przez firmę Maszty Jachtowe, popularną prezentację „Osiem najczęstszych wypadków na wodzie”, którą przedstawi reprezentant firmy Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów, żaglownia North Sails zaprezentuje seminarium pt. „Trym Żagli”. W każdym z miast pojawi się też prelekcja przybliżająca interesujące lokalne trasy, akweny połączona z poradami jak w tych miejscach żeglować, np. w Poznaniu będzie to Pętla Wielkopolska.

W tym roku Wiosenne Wykłady odbędą się w kolejne soboty marca: 08.03 w Gdyni w siedzibie POZŻ, 15.03 w Warszawie w siedzibie PZŻ, 22.03 w Szczecinie w Tawernie pod Zardzewiałą Kotwicą oraz 29.03 w Poznaniu w siedzibie WOZŻ.

Na wszystkie wykłady WSTĘP WOLNY!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917