TYP: a1

Już 22 marca Wiosenne Wykłady w Szczecinie

środa, 19 marca 2014
Informacja prasowa
Wiosenne wykładyPółmetek drugich Wiosennych Wykładów za nami. Prelekcje te są dla każdego wodniaka doskonałą okazją do odświeżenia wiedzy żeglarskiej. Po udanych spotkaniach w Gdyni i Warszawie Wiosenne Wykłady zawitają do Szczecina. Zapraszamy już w najbliższą sobotę (22.03) do szczecińskiej Tawerny pod Zardzewiałą Kotwicą.

Na początek Jerzy Kaczor, Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego, Centrum Żeglarskie Szczecin, który będzie mówił o Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Następnie Tomasz Kaczmar z firmy Maszty Jachtowe opowie jak sprawdzić stan olinowania przed kolejnym sezonem żeglarskim, czyli „Przygotowanie takielunku do sezonu”. Zaraz po nim popularna prezentacja „Osiem najczęstszych wypadków na wodzie”, którą przedstawi Michał Korneszczuk z Nautica Nord Ubezpieczenia Jachtów, partnera firmy Pantaenius w Polsce.

Blok prelekcji zamknie seminarium „Trym żagli”, które poprowadzi Grzegorz Baranowski, uczestnik m.in. America’s Cup i Mistrzostw Świata w Match Racingu. W swojej prezentacji skupi się on przede wszystkim na trymie foka i grota.
Na wszystkie wykłady WSTEP WOLNY!

Program Wiosennych Wykładów w Szczecinie

22.03, g. 11:00 - Tawerna pod Zardzewiałą Kotwicą, ul. Przestrzenna 23, Szczecin

11:00 – Jerzy Kaczor, Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego, Centrum Żeglarskie Szczecin - opowie o Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim.
12:00 – Tomasz Kaczmar, Maszty Jachtowe: Przygotowanie takielunku do sezonu
13:00 - Michał Korneszczuk, Nautica Nord: TOP 8, czyli Osiem najczęstszych wypadków na wodzie
13:30 - Grzegorz Baranowski, North Sails: Trym Żagli

W ramach Wiosennych Wykładów 2014 odbędzie się jeszcze jedno spotkanie – 29.03 w Poznaniu.

Więcej o Wiosennych Wykładach można znaleźć na stronie nauticanord.pl/2014/02/wiosenne-wyklady-2014/
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883