TYP: a1

ISAF przyznał Gdyni organizację Młodzieżowych Mistrzostw Świata

czwartek, 3 marca 2016
Redakcja/MF
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata ISAF w 2019 roku odbędą się w Gdyni. Jak poinformowali przedstawiciele ISAF, Gdynia jest dynamicznym, nowoczesnym miastem z doświadczeniem w organizacji wielkich, światowych imprez, a lokalizacja Mariny Gdynia daje uczestnikom możliwość korzystania ze wszystkich żeglarskich i turystycznych atrakcji i udogodnień.


Fot. Christophe Launay / World Sailing


Impreza odbędzie się w dniach 13-20 lipca 2019. O lokalizację Mistrzostw z Gdynią rywalizowały Lelystad (Holandia) i Szanghaj (Chiny).

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata to impreza prestiżowa i wymagająca dużego nakładu pracy. Po raz pierwszy mistrzostwa zostały zorganizowane w 1971 roku w Szwecji. Rekordzistą medalowym w imprezie jest Francja, która do tej pory zdobyła ich 76 (28 złotych, 30 srebrnych I 18 brązowych). Zawodnicy, którzy odnieśli największe sukcesy w historii mistrzostw to Sally Cuthbert z Wielkiej Brytanii i Polka Zofia Klepacka.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 January

Zmarł w wieku 68 lat Kapitan Jerzy Siudy, jeden z największych polskich żeglarzy regatowych. Był wielokrotnym mistrzem Polski w żeglarstwie morskim, razem z "Kubą" Jaworskim zainicjował regaty samotnych żeglarzy na trasie Świnoujście-Christianso-Świnoujśc
czwartek, 24 stycznia 2008
Rozpoczyna działalność AZM Wrocław.
czwartek, 24 stycznia 1946