TYP: a1

ISAF przyznał Gdyni organizację Młodzieżowych Mistrzostw Świata

czwartek, 3 marca 2016
Redakcja/MF
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata ISAF w 2019 roku odbędą się w Gdyni. Jak poinformowali przedstawiciele ISAF, Gdynia jest dynamicznym, nowoczesnym miastem z doświadczeniem w organizacji wielkich, światowych imprez, a lokalizacja Mariny Gdynia daje uczestnikom możliwość korzystania ze wszystkich żeglarskich i turystycznych atrakcji i udogodnień.


Fot. Christophe Launay / World Sailing


Impreza odbędzie się w dniach 13-20 lipca 2019. O lokalizację Mistrzostw z Gdynią rywalizowały Lelystad (Holandia) i Szanghaj (Chiny).

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata to impreza prestiżowa i wymagająca dużego nakładu pracy. Po raz pierwszy mistrzostwa zostały zorganizowane w 1971 roku w Szwecji. Rekordzistą medalowym w imprezie jest Francja, która do tej pory zdobyła ich 76 (28 złotych, 30 srebrnych I 18 brązowych). Zawodnicy, którzy odnieśli największe sukcesy w historii mistrzostw to Sally Cuthbert z Wielkiej Brytanii i Polka Zofia Klepacka.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911