TYP: a1

Nord CUP wystartuje z B8 Race!

piątek, 1 kwietnia 2016
Informacja prasowa
W tym roku nordcupowe zmagania rozpoczną się już w piątkowy wieczór (24.06), a na starcie do inaugurującego regaty wyścigu staną jachty morskie, które wyruszą w kierunku platformy B8.


Fot. Jacek Bonecki


– B8 Race to nowy wyścig stworzony z myślą o żeglarzach , który lubią wyścigi długodystansowe – opowiada Michał Korneszczuk, dyrektor sportowy regat Nord CUP. – Zauważyliśmy, że wiele załóg oczekiwało takiego właśnie dłuższego wyścigu na regatach. Będzie to pierwszy start w tegorocznym Nord CUPie.

Trasa wyścigu poprowadzi od startu w okolicach boi GW w Górkach Zachodnich do boi, która zostanie postawiona na południe od platformy B8. Meta wyścigu ustawiona będzie na wysokości Yachtklubu Stoczni Gdańskiej. Całkowita długość trasy to ok. 120 Mm.

W B8 Race planuje wystartować wielokrotny uczestnik Nord CUPu, Łukasz Trzciński: – B8 Race będzie pierwszym wyścigiem, który wybiega tak daleko, za „magiczną granicę” cypla, zatem będzie to pierwszy prawdziwie morski wyścig. Jednocześnie dzięki porze, w której się odbywa, start ten można łatwo pogodzić z codziennymi obowiązkami – mówi żeglarz. – Dzięki temu jak ustalona zastała trasa, czyli poza utartą strefę półwyspu, można liczyć na dobry wiatr, a jednocześnie adrenalinę, bo tam już nie ma się gdzie schować. Będzie to jeden długi prawdziwie morski bieg i nie są to regaty samotnicze ani dwójek, a pełnomorski wyścig z pełną załogą – podkreśla Łukasz Trzciński.

B8 Race jest częścią Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, ale można również wziąć w nim udział niezależnie (będzie miał on także własną klasyfikację, tak jak jest to np. w przypadku Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna).

Na stronie www.nordcup.pl w zakładce "dla zawodników" dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce "zgłoszenia on-line" - formularz zgłoszeniowy.
Tagi: Nord CUP, wyścigi, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze