TYP: a1

Białecka i Myszka mistrzami świata windsurferów

poniedziałek, 29 lutego 2016
Redakcja/MF
Weekend był bardzo szczęśliwy dla polskich sportowców. Przede wszystkim sukcesem dla naszych zawodników okazały się mistrzostwa świata windsurferów w olimpijskiej klasie RS:X w Ejlacie – mistrzami świata zostali Małgorzata Białecka i Piotr Myszka.

 


Zawodnicy Energa Sailing Team Poland od początku jechali na zawody z deklaracjami walki o najwyższe pozycje. Podczas regat zarówno Małgorzata Białecka jak i Piotr Myszka spisywali się bardzo dobrze, kończąc wszystkie wyścigi eliminacyjne w ścisłej czołówce. O tym, że Myszka zwycięstwo ma w kieszeni było już wiadomo przed finałowym wyścigiem, ze względu na jego przewagę punktową nad rywalami.

Mistrzowie, choć cieszą się ze zwycięstwa, nie składają broni i przygotowują się do najważniejszych dla nich zawodów, igrzysk olimpijskich w RIO.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922