TYP: a1

Puchar Księżniczki Zofii

piątek, 25 marca 2016
Redakcja/MF
W Palma de Mallorca dziś (25 marca) rozpoczynają się prestiżowe regaty o Puchar Księżniczki Zofii. To jednocześnie ostatnia szansa na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej dla polskich żeglarzy w klasach Finn oraz Laser Radial.

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii


Zawody rozpoczną się dzisiaj ale pierwsze wyścigi odbędą się dopiero w poniedziałek 28 marca około godziny 11:00. Regaty zakończą się 2 kwietnia.
Regaty o Puchar Księżniczki Zofii w tym roku mają swoja 47. edycję i biją rekordy liczby uczestników w roku olimpijskim, gdzie wielu zawodników rezygnuje ze startu, szykując się do olimpijskich rozgrywek. W tym roku zgłosiło się 775 załóg (ponad tysiąc zawodników) z 67 krajów. Rok temu startowało 800 zawodników z 59 państw.

Jeśli chodzi o polskich zawodników to udział w regatach wezmą mistrz Europy Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), brązowa medalistka igrzysk w Londynie Zofia Noceti - Klepacka (YKP Warszawa) i Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Pojawią się także Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice) w klasie 470 oraz Kacper Ziemiński w klasie Laser Standard.

Najważniejsza dla Polaków będzie rywalizacja w klasach Finn oraz Laser, w których będą oni walczyć o olimpijskie kwalifikacje – to bowiem ostatnia szansa na ich zdobycie. Dla klasy Finn przewidziana jest jedna kwalifikacja, a dla kobiet w Laser Radial dwie, więc presja naszych zawodników jest spora.
Tagi: regatu, Puchar Księżniczki Zofii, Majorka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 August

Urodził się Czesław Marchaj, żeglarz, pilot szybowcowy, działacz żeglarski, a przede wszystkim autor fachowych książek żeglarskich, m.in. "Teoria Żeglowania", "Sailing Theory and Practice", "Aerohydrodynamics of Sailing", "Seaworthiness the forgotten Fact
piątek, 9 sierpnia 1918
W pobliżu Kaliningradu opuszczony przez załogę został s/y "Rzeszowiak"; w czasie akcji ratowniczej zginął prowadzący jacht ze stopniem sternika morskiego, a jacht z połamanymi masztami został odholowany do portu
wtorek, 9 sierpnia 2005