TYP: a1

13. edycja Energa Sopot Match Race 2016

poniedziałek, 14 marca 2016
Informacja prasowa
Organizatorzy Energa Sopot Match Race oficjalnie ogłosili termin tegorocznych regat będących częścią Pucharu Świata i najbardziej prestiżowego cyklu World Match Racing Tour.


Fot. Robert Hajduk


13. edycja tego żeglarskiego święta odbędzie się w dniach 26-30 lipca 2016 r. Po raz kolejny do Polski przyjadą najlepsze załogi z całego świata zapewniając pokaz swoich umiejętności w niezwykle emocjonujących pojedynkach meczowych. Nie zabraknie również polskiej załogi. Swój udział potwierdził Przemysław Tarnacki (Energa Yacht Racing).

Sopockie regaty to nadal najważniejszy międzynarodowy cykliczny projekt żeglarski w Polsce. Trzeci rok współpracy z World Match Racing Tour ugruntowuje pozycję Energa Sopot Match Race w polskim i światowym kalendarzu imprez żeglarskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka. Tagi: Energa Sopot Match Race, World Match Racing Tour
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883